header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Na místě dnešního Domu s pečovatelskou službou stál starý zchátralý dům. Pozemek kolem domu byl zarostlý náletovými dřevinami a celkově neudržovaný. Obec Vrbátky se rozhodla zakoupit zchátralou nemovitost i s přilehlým pozemkem a vybudovat na tomto místě dům pro seniory. Potřeba výstavby bytů pro starší občany zaznívala již dříve na schůzích obecního zastupitelstva. Rada obce vyhlásila anketu, v níž se přihlásilo 65 zájemců o bydlení v Domě s pečovatelskou službou.
Po rozhodnutí o výstavbě DPS byla odstraněna původní zemědělské budova a pozemek byl celkově revitalizován. Po vydání stavebního povolení a rozhodnutí MMR o udělení dotace následovalo výběrové řízení na dodavatele. Stavba DPS byla zahájena v červnu 2012. Kolaudace pak proběhla 9. 9. 2013. Po kolaudaci proběhlo slavnostní otevření DPS, při níž byla celá budova otevřena návštěvníkům.
V domě s pečovatelskou službou je 6 jednopokojových a 2 dvoupokojové byty, společenská místnost, technická místnost, 8 skladovacích kójí a kolárna. Obyvatelům DPS slouží i přilehlé parkoviště a v místě původně zanedbané zahrady je veřejně přístupný park s kopcem na sáňkování pro děti. Objekt je projektován a postaven tak, aby v budoucnosti mohlo být přidáno druhé nadzemní podlaží s dalšími 8 byty.

  • Realizace proměny: červen 2012 – srpen 2013
  • Iniciátor proměny: Rada obce Vrbátky, Ing. Ivo Zatloukal
  • Investor: Obec Vrbátky, Ministerstvo pro místní rozvoj – Program Podpora výstavby podporovaných bytů
  • Projektant: S-projekt Zlín, a.s.
  • Realizační firma: Prostějovská stavební společnost-PROSTAS, s.r.o.

 

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy