header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

00 ZLK Uhersky Brod  titulŽelezniční stanice Uherský Brod se nachází na území královského města Uherský Brod na trati Staré Město u Uherského Hradiště – Vlárský Průsmyk. Historie železniční stanice začíná v roce 1883, kdy byla zprovozněna trať Kunovice – Uherský Brod. Tehdy stanice byla jednou z prvních stanic vybudovaných na této nové trati. Budovy stanic byly vystavěny podle typizovaného projektu, jednalo se o relativně rozsáhlé objekty se zastavěnou plochou přes 500 m2. Hlavní dvoupodlažní budova se sedlovou střechou měla v přízemí provozní prostory, v patře kanceláře. Budova brodského nádraží slouží v nezměněné podobě až do dnešních dnů, v průběhu své existence byla dle možností udržována a opravována, byly zde prováděny menší vnitřní úpravy a nové instalace.
V rámci náročné stavby byly rekonstruovány a dispozičně upraveny prostory využívané drážním personálem i prostory pro cestující, provedeny nové rozvody inženýrských sítí a vnitřní povrchy podlah, stěn a stropů, které byly následně osazeny novými zařizovacími předměty. Obvodový plášť budovy byl rekonstruován včetně plastických maleb a ornamentů, byla vyměněna okna a dveře v historizujícím duchu a v neposlední řadě byl vytvořen nový kabát celé budovy v podobě nové fasády. Byl rekonstruován krov včetně originálních vikýřů a položena nová střešní krytina.
Zdařilou rekonstrukcí výpravní budovy bylo dosaženo zejména zlepšení kultury odbavení cestujících a zvýšení kvality pracovišť a zázemí zaměstnanců. V neposlední řadě je důležitý fakt, že vznikla vizuálně pěkná a upravená budova, která si přitom zachovala svůj původní ráz.

  • Realizace: 13. 7. 2015 – 10. 1. 2016
  • Iniciátor proměny: České dráhy, a.s.
  • Investor: České dráhy, a.s.
  • Další partneři realizace proměny: Město Uherský Brod – přednádražní prostor
  • Projektant: Ing. Miroslav Sekanina, projekční a inženýrská kancelář
  • Realizační firma: Společnost HSM+ChT Uherský Brod, (Hroší stavby Morava a.s. Olomouc, Chládek a Tintěra Pardubice a.s.)

01 ZLK Uhersky Brod  pred 02 ZLK Uhersky Brod  po 03 ZLK Uhersky Brod 04 ZLK Uhersky Brod 05 ZLK Uhersky Brod 06 ZLK Uhersky Brod 07 ZLK Uhersky Brod

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2024
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy