header-nadrazi header-podvecery header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Novinky

Vážení přátelé, 
srdečně vás zveme na vernisáž krajské kolekce výstavy Má vlast cestmi proměn - příběhy domova, která proběhne 7. 9. 2021 v 16 hodin.
Při příchodu prosím použijte vchod od stanice Malostranská nebo z Letencké ulice, vzhledem k souběhu akcí nebude možný vstup z Valdštejnského náměstí. 

Číst dál...

V půvabném prostředí Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě se ve čtvrtek 5. srpna setkali zástupci středočeských měst a vesnic, které prezentují proměny svých objektů na 13. ročníku mezinárodní putovní výstavy Má vlast cestami proměn - příběhy domova.

Číst dál...

Slavnostní fanfáry oznámily, že 17. června v 11 hodin dopoledne, po doznění zvonkohry z Vyšehradské baziliky, zahájil spolek Cestami proměn 13. ročník česko-slovenské putovní výstavy Má vlast cestami proměn – příběhy domova. Letos poprvé neveřejně, z důvodu epidemiologické situace. Představuje 106 proměn chátrajících objektů ve znovuzrozená místa užitku a setkávání.  Tři z nich jsou ze Slovenska. Novinkou letošního roku je partnerství České komory architektů a účast držitelů České ceny za architekturu.

Číst dál...

30. 4. 2021 o půlnoci skončilo hlasování veřejnosti pro vítěznou proměnu 12. ročníku národní putovní výstavy Má vlast cestami proměn – příběhy domova. Soutěžilo 118 vystavených proměn, 115 proměn z České republiky a 3 ze Slovenska. Nejlepší proměnou 13. ročníku zvolili hlasující Památník Tomáše Bati ve Zlíně. Na druhém místě se umístila Krajinná opatření v Choťovicích a na třetím Obnova pláště kostela sv. Terezie v Lesné.

Číst dál...

Letošní rok přináší na jedné straně starost o přežití, na straně druhé jedinečnou podporu sponzorů a nová partnerství. Poprvé se účastní kraj Vysočina. Zahájili jsme spolupráci s Českou komorou architektů. Výstavní panely nás seznámí také s některými přihlášenými nebo oceněnými realizacemi prestižní soutěžní přehlídky Česká cena za architekturu, jejímž vyhlašovatelem je právě ČKA.

Číst dál...

Vážení a milí,
ačkoli je doba složitá a nevíme, co bude za týden, natož za několik měsíců, naše myšlenky jsou ryze pozitivní. Usilovně proto připravujeme jak 13. ročník výstavy, tak i samotné slavnostní zahájení. 

Zahájení 13. ročníku výstavy proběhne 19. 6. tradičně na staroslavném pražském Vyšehradě od 11 hodin. 

Číst dál...

Vážení a milí přátelé, kolegové a příznivci naší výstavy,
přejeme Vám vše dobré v novém roce a těšíme se na setkávání s Vámi u našich projektů!

Číst dál...

Adventní obora Hvězda se stala malebným prostorem pro umístění průřezové kolekce národní putovní výstavy Má vlast cestami proměn – příběhy domova. Před letohrádkem ve tvaru hvězdy s tajemnu symbolikou je k vidění průřezová kolekce, která obsahuje tři vítězné proměny minulého ročníku výstavy zvolené veřejným hlasováním, 10 proměn oceněných odbornou porotou pod vedením arch. Josefa Pleskota a po jedné proměně letošního ročníku z každého kraje. Můžete ji zde shlédnout do 21.1.2021. Poté odjede do Hrádku nad Nisou.

Číst dál...

Vážení přátelé, 
vzhledem k událostem, kterým jsme nyní vystaveni, není možné uskutečnit slavnostní zahájení 12. ročníku výstavy Má vlast cestami proměn  - příběhy domova v původně plánovaném dubnovém termínu. Přesunuli jsme proto slavnostní zahájení na 20. 6. 2020 v 11 hodin na Vyšehradě. 

Číst dál...

Srdečně Vás zveme na slavnostní vernisáž výstavy Má vlast cestami proměn v Senátu - Valdštejnské zahradě, která se uskuteční 7. 9. 2018 od 17 hod.

Uvidíte tzv. Průřezovou kolekci, která představuje jak proměny letošního ročníku, tak vítěze ročníku minulého. Připraven pro Vás bude také kulturní program. 

Výstava bude v prostorách Valdštejnské zahrady k vidění od 3. 9. do 27. 9. 2018

Číst dál...

Z důvodu omezené kapacity placeného parkoviště a výborné dostupnosti metrem nebo tramvají.

Spojení:

Metro linky C – stanice Vyšehrad, výstup směr Kongresové centrum.

Tramvaje: Stanice Ostrčilovo náměstí (7, 18, 24), Výtoň (3, 7, 17).