header-nadrazi header-podvecery header-cestami proměn  |  FB YouTube YouTube en

Novinky

Vážení a milí,
ačkoli je doba složitá a nevíme, co bude za týden, natož za několik měsíců, naše myšlenky jsou ryze pozitivní. Usilovně proto připravujeme jak 13. ročník výstavy, tak i samotné slavnostní zahájení. 

Zahájení 13. ročníku výstavy proběhne 19. 6. tradičně na staroslavném pražském Vyšehradě od 11 hodin. 

Číst dál...

Vážení a milí přátelé, kolegové a příznivci naší výstavy,
přejeme Vám vše dobré v novém roce a těšíme se na setkávání s Vámi u našich projektů!

Číst dál...

Adventní obora Hvězda se stala malebným prostorem pro umístění průřezové kolekce národní putovní výstavy Má vlast cestami proměn – příběhy domova. Před letohrádkem ve tvaru hvězdy s tajemnu symbolikou je k vidění průřezová kolekce, která obsahuje tři vítězné proměny minulého ročníku výstavy zvolené veřejným hlasováním, 10 proměn oceněných odbornou porotou pod vedením arch. Josefa Pleskota a po jedné proměně letošního ročníku z každého kraje. Můžete ji zde shlédnout do 21.1.2021. Poté odjede do Hrádku nad Nisou.

Číst dál...

Vážení přátelé, 
vzhledem k událostem, kterým jsme nyní vystaveni, není možné uskutečnit slavnostní zahájení 12. ročníku výstavy Má vlast cestami proměn  - příběhy domova v původně plánovaném dubnovém termínu. Přesunuli jsme proto slavnostní zahájení na 20. 6. 2020 v 11 hodin na Vyšehradě. 

Číst dál...

Srdečně Vás zveme na slavnostní vernisáž výstavy Má vlast cestami proměn v Senátu - Valdštejnské zahradě, která se uskuteční 7. 9. 2018 od 17 hod.

Uvidíte tzv. Průřezovou kolekci, která představuje jak proměny letošního ročníku, tak vítěze ročníku minulého. Připraven pro Vás bude také kulturní program. 

Výstava bude v prostorách Valdštejnské zahrady k vidění od 3. 9. do 27. 9. 2018

Číst dál...

Z důvodu omezené kapacity placeného parkoviště a výborné dostupnosti metrem nebo tramvají.

Spojení:

Metro linky C – stanice Vyšehrad, výstup směr Kongresové centrum.

Tramvaje: Stanice Ostrčilovo náměstí (7, 18, 24), Výtoň (3, 7, 17).

Výstava Má vlast cestami proměn vypráví o snaze lidí přetvořit své okolí v krásnější místo. Vypráví o lásce ke svému okolí, vlasti i naší historii.
Zapomenuté, rozbité a zničené. Tak často končily velké i malé památky naší vlasti. Ale někdy, a v poslední době čím dál častěji, se objeví člověk nebo skupina lidí, kteří se rozhodnou současný stav změnit. Křížky u cest, kapličky, kostely, parky a hřbitovy, ale třeba i místa, kde si mohou hrát děti. Všude tam přichází s obnovou nový život.

Číst dál...

Jak došlo k obnově kostela, parku nebo muzea a jaký příběh místo skrývá? O tom se dočtete každý měsíc v týdeníku Naše rodina. 
Jednou za měsíc vybíráme z 97 proměn letošního ročníku výstavy Má vlast cestami proměn a jejich příběhy uveřejňujeme v tomto týdeníku.

Číst dál...

Slavnostní zahájení výstavy Má vlast cestami proměn se letos neslo ve znamení klobouků. Se vší grácií přivítaly téměř dva tisíce účastníků devátý ročník výstavy s jeho devadesáti sedmi proměnami. Letos poprvé má výstava třináct partnerských krajů. Vystavují obce, města, spolky a soukromí majitelé z celé ČR.

Číst dál...

IMG 3659Až do 13. března je kolekce naší výstavy pro Liberecký a Ústecký kraj, k vidění v hale hlavního vlakového nádraží v Liberci.

"Výstava má ihned po instalaci úspěch a lidé tento nápad prezentace pozitivních proměn velmi kladně hodnotí. Každý den zde jsou cestující a zajímají se, co se v kraji dělo," řekl k výstavě Martin Bulíř, ze Správy železniční dopravní cesty.

Číst dál...