header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Od poloviny 90. let vlastnil Jiří Antoš část bývalého vojenského prostoru v Milovicích. Původně zde sídlil tankový pluk a měl tu i střelnici. Areál kupoval s plánem vyrábět a restaurovat nábytek. S objekty současně koupil i pozemky, pro které neměl konkrétní využití. Poté firma, která se původně zabývala výrobou nábytku, pružně zareagovala na změny trhu a začala se specializovat na výstavbu dětských hřišť. Nový výrobní program přesunul výrobu do sídla firmy v Turnově. Některé z budov byly pronajímány, jedna byla využita jako prodejna nábytku a pozemky zůstaly ležet ladem.
Nápad spojit originální dětské hřiště s pozemky v Milovicích přišel v roce 2009. První úskalí představoval výběr vhodného architekta, který by dokázal ztvárnit tvář celého parku. Naplno se práce rozjely v roce 2010. V současnosti se park rozkládá na 12 hektarech a nabízí celodenní aktivní zábavu pro celou rodinu. V parku mohou návštěvníci využít několik trampolín, lanové centrum, habrové bludiště, podzemní chodby a v horkých dnech osvěžení ve vodním světě.
V roce 2021 vznikla v areálu Mirakula nová herní zóna – Farma. Na farmě se ocitnete mezi různými hospodářskými zvířaty. Naleznete zde odpočívající kravky, kozy, ovce, husy. Ve stájích koně, kteří čekají na vyhřebelcování a kravičky na podojení. Můžete nahlédnout do kurníku ke slepicím nebo do králíkárny, ze které voní seno. Na střeše nechybí holubi a ve stínu pod dubem u psí boudy na vše pozorně dohlíží jeden z mnoha psích kamarádů. Ač jsou všechna zvířata vyrobena z laminátu, vypadají velmi věrohodně, jsou v reálných podobách i velikostech. V areálu farmy naleznete stinná místa s lavičkami k odpočinku. V tomto roce byly otevřeny i Dílničky. Na 500 m2 zastřešeného prostoru fungují výtvarné a tvůrčí dílny, nově zrekonstruované v industriálním stylu.

  • Období realizace: 5. 7. 2010 – 18. 1. 2022
  • Iniciátor: Jiří Antoš
  • Investor: Jiří Antoš
  • Projektant: Tým parku Mirakulum
  • Autor architektonického návrhu: Lucie Kozelská, Jan Zahradníček
  • Realizátor: TR ANTOŠ s.r.o.
  • Fotografie: archiv parku Mirakulum
  • GPS souřadnice proměny 50.2396503N, 14.8602725E

www.mirakulum.cz
https://www.facebook.com/ParkMirakulum/

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2024
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy