header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Budova MŠ Tučín po rekonstrukci v roce 1965 prošla jen několika málo úpravami. Při prohlídce objektu vedení obce zjistilo, že krovy střechy jsou v havarijním stavu. Bylo proto nutné vyměnit celou střechu. Starostu obce a ředitelku MŠ napadlo využít příležitosti a vytvořit prostor k vybudování půdní vestavby pro zázemí MŠ. Z nevyužité, zchátralé půdy vzniklo zázemí pro personál a setkání s rodiči. Nemusí se tak už tísnit na dětských židličkách v malé jídelně MŠ. Součástí je i sociální zázemí, sprcha, kuchyňka, sklad a společné prostory.
Realizaci proměny zahájila obec se svými zaměstnanci vyklizením nepořádku a uskladněných starých věcí. Firma Střechy Potáček s.r.o. odstranila starou střechy a pustila se do realizace nových úprav. Řemeslníci uložili nové trámy pro nosnou podlahu, provedli opravu zdiva a štítu včetně nového věnce. Na ten pak usadili nové krovy s krytinou. Pro přístup z venčí vzniklo kovové schodiště. Takto byla ukončena první etapa. Práce měly pokračovat v následujícím roce, žádost o dotaci ale nebyla úspěšná. 2. etapu podpořil v roce 2020 Olomoucký kraj a firma POR Michal Pospíšil mohla zrealizovat zbytek projektu.
Půdní vestavbu po dokončení využívá Mateřská škola. Byla dokončena další proměna. Nové podmínky pro práci, odpočinek, odreagování, setkávání a snad i zábavu jsou základem pro usnadnění života a výchovy dětí.

  • Období realizace proměny: 1. etapa: červenec 2018 – září 2018; 2. etapa: červenec 2020 – listopad 2020
  • Iniciátor proměny: Jiří Řezníček, starosta obce
  • Investor: Obec Tučín; Olomoucký kraj - POV Olomouckého kraje 2018; POV Olomouckého kraje 2020 DT1
  • Další partneři realizace proměny: MŠ Tučín; Mgr. Eva Vysloužilová; zaměstnanci obce
  • Realizační firma: Střechy POTÁČEK, s.r.o.; Michal Pospíšil – POR Přerov
  • Autor fotografií: Jiří Řezníček

Webové stránky proměny obec Tučín

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy