header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Sbor dobrovolných hasičů má v Dubicku více než stoletou tradici. Přesný den vzniku není znám, protože zápisy z výborů a valných hromad jsou psány až od 25. 1. 1902. Někteří z členů hasičstva uvádějí své členství od roku 1896. Původní hasičská zbrojnice stála pod farou. V roce 1978 byla vybudována nová v objektu cementárny. V roce 1994 se místní spolek dobrovolných hasičů přestěhoval do nově vybudované hasičské zbrojnice, která vznikla přístavbou garáže u domu č. p. 159, neboť objekt bývalé cementárny včetně dosud sloužící hasičské zbrojnice začal být využíván k podnikatelským aktivitám.
Sbor dobrovolných hasičů se dlouhodobě věnuje práci s dětmi, pro které však ve zbrojnici nebyl vhodný prostor. V požární zbrojnici navíc chybělo i základní zázemí. Nebyl zde ani přívod vody. Nedostatečné zázemí zásahové jednotky i chybějící prostor pro vybavení jednotky se rozhodla obec vyřešit. Nechala zpracovat dokumentaci na celkovou rekonstrukci požární zbrojnice v souladu s platnou legislativou.
Dnes je v Dubicku vybudované důstojné zázemí pro chod zásahové jednotky sboru dobrovolných hasičů. Navíc je zde nyní dostatečný prostor pro práci s mladými, začínajícími hasiči, kteří v budoucnu jistě budou členy zásahové jednotky. Vznikly nové prostory pro sprchy, šatnu a společenskou místnost s kuchyňkou.

  • Realizace proměny: duben – listopad 2019
  • Iniciátor proměny: Obec Dubicko
  • Investor: Obec Dubicko, Ministerstvo vnitra, Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky
  • Projektant: Ing. Petr Knápek - KN PROJECT
  • Realizační firma: EKOZIS spol. s r.o.

Webová stránka proměny Dubicko

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2024
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy