header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Na místě dnešního Jezerníčkova hřiště bylo přežité dětské hřiště určené pro děti do deseti let. Dřevěné prvky na hřišti byly poškozené, písek pod nimi prorostlý trávou a plevelem. Starší děti si neměly kde hrát, proto se obrátily na starostku s žádostí, aby se zřídilo hřiště i pro ně. Vznikl nápad přeměnit stávající dožívající dětské hřiště na sportovní plochu a v přilehlé zeleni instalovat prvky pro malé i větší děti a také pro dospělé.
Přes původní nesouhlas nadpoloviční většiny zastupitelstva se postupně podařilo zainteresované přesvědčit o smysluplnosti záměru. Proměna byla realizována v režii obce. Na plánování prvků se podílely děti z naší základní a mateřské školy. Zapojili se i účastníci hasičského letního tábora. Společnými silami se podařilo záměr dotáhnout do konce. Dnes jsou všichni rádi, že hřiště vzniklo.
V současnosti slouží Jezerníčkovo hřiště celoročně pro školní výuku a rovněž po škole ke každodenním hrám a sportování. Na dětských prvcích si hrají nejmenší děti, sportovní hřiště je hojně využíváno dorostem, po setmění se rozsvítí světla a hraje se, dokud síly stačí. V létě zde ženy společně cvičí. Každou neděli „Chlapi sobě“ pořádají fotbálek a schází se zde více hráčů, než hřiště pojme. Jezerníčkovo hřiště v přírodním prostředí u potoka a současně v centru obce aktivně žije!

  • Realizace proměny: červenec 2017 – květen 2018
  • Iniciátor proměny: děti z Jezernice, Pavla Jochcová,starostka
  • Investor: Obec Jezernice, dar Wienerberger s.r.o., Ministerstvo pro místní rozvoj, Olomoucký kraj
  • Další partneři realizace proměny (jiní než iniciátor a investor): Karásková Michaela, Europroject Dotace, Sbor dobrovolných hasičů Jezernice, ZŠ a MŠ Jezernice
  • Realizační firma: Hřiště 8D, s.r.o., sport cité + s.r.o.
  • Autor (autoři) fotografií: foto Pavla Jochcová

Webová stránka proměny obec Jezernice
Facebook proměny 

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2024
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy