header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Kulturní dům byl přestavěn z původního hostince U Zoubků, který sloužil obyvatelům místní části Drahy od nepaměti, v rámci Akce Z. Svá nejbouřlivější léta prožíval od konce 70. let až do 90. let, kdy se zde konaly slavné taneční zábavy s návštěvou kolem 500 účastníků.Díky bohatému kulturnímu a společenskému životu v obci se v něm i v současnosti koná velké množství plesů, tanečních zábav, oslav, svateb, divadelních představení, akcí pro děti a dalších. Čilý společenský ruch a stáří budovy se samozřejmě projevili v jeho opotřebovanosti.
Proto se vedení obce rozhodlo v roce 2017 nejprve pro rekonstrukci toalet a chodby. To se setkalo s kladným ohlasem, a proto obec přistoupila k další rekonstrukci. V roce 2018 proběhla, díky dotaci Plzeňského kraje, výměna oken, parapetů a původního kotle, který sloužil 45 let, za automatický. Ještě zbývalo zrekonstruovat zázemí celého objektu včetně bytu – výčep, salonek, kuchyni a sklady. To se uskutečnilo v roce 2019, opět za pomoci dotace z Plzeňského kraje. V této části budovy byly vyměněny vodovodní a odpadní sítě, nové podlahy s dlažbou, obklady, umyvadla. Nová okna a dveře byly instalovány i v bytě pro správce.
Dnes se obec může chlubit zcela zrenovovaným objektem. Nová těsnící okna, příjemné a ekonomické vytápění, zmodernizované sociální zařízení, to vše přispívá k vysoké úrovni prožití pořádaných akcí. Moderně vybavená kuchyně a výčep, nové kvalitní podlahy i vyhlazené stěny vymalované pastelovými barvami působí velmi příjemně a příjemný je i samotný pobyt v tomto prostoru. To vše vyzývá k pořádání dalších akcí, které zkrášlí život všech v obci.

  • Realizace proměny: 2017–2019
  • Iniciátor proměny: zastupitelé obce Myslív
  • Investor: obecní úřad Myslív, Plzeňský kraj
  • Realizační firma: OKNAMONT NEPOMUK s.r.o., Jiří Štěrba - zednické práce, Horažďovice
  • Autor (autoři) fotografií: Marie Dajčová

Webová stránka proměny obec Myslív

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2024
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy