header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Budova, ve které dnes minimuzeum sídlí, byla zbudována v předválečném období jako zázemí traťmistrovského okrsku. Po roce 1978, kdy byl zrušen provoz na trati Velké Březno – Verneřice – Úštěk budova chátrala a vinou vandalů se dostala do dezolátního stavu. V roce 2018 proběhla jednání, co bude s objektem v dalších letech. Vznikl nápad na vybudování expozice a minimuzea.
Hlavními realizátory proměny byla obec Lovečkovice spolu se sdružením Zubrnické museální železnice. Velkou měrou přispěli také drobní živnostníci a dobrovolníci. Budova byla slavnostně otevřena 1. 6. 2018 ke dni připomenutí smutného 40. výročí uzavření místní trati.
V části objektu se nyní nachází stálá expozice k historii a provozu místní lokálky a minimuzeum obce s turistickým infocentrem. To slouží i jako výchozí bod naučné uhelné stezky. V současnosti se pracuje na znovu zprovoznění další části trati Zubrnice – Lovečkovice.

  • Realizace proměny: březen – květen 2018
  • Iniciátor proměny: Renata Černá
  • Investor: Ústecký kraj - Fond ústeckého kraje; Zubrnická museální železnice, z.s.; obec Lovečkovice
  • Další partneři realizace proměny: SH ČMS - Sbor dobrovolných hasičů Lovečkovice; Radek Černý; Milan Charvát; Tomáš a Vítězslav Černý; Petr Drbal; Milan Baldinus; Petr Horčík a další
  • Projektant: Jiří Podolský, Praha 9

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2024
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy