header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Moderní areál o rozloze 1,5 hektaru s pestrou škálou klasických i trendových sportovišť vznikl na východním okraji města Říčany u sídliště, školy a v sousedství Olivovy dětské léčebny. Prostor lemovaný lesem byl pro sportoviště určen již územním plánem při vzniku nové školy, která první žáky přivítala v září 2010. Od té doby na venkovní hřiště čekala. Investici do areálu schválili zastupitelé města v prosinci 2016 a v červenci 2017 se začalo stavět.
K diskusi o podobě areálu přizvalo vedení radnice i zástupce sportovních organizací a školy, aby sportoviště splňovalo požadavky těch, kteří jej budou užívat. Stavba víceúčelového areálu trvala zhruba rok a přišla městský rozpočet na necelých 45 milionů korun. Kromě klasických hřišť a sportovišť s nejmodernějšími umělými povrchy nabízí i adrenalinové zážitky v podobě pumptrackového okruhu s asfaltovým povrchem, skateboardového bazénu a lezecké stěny. Hitem je i parkourové a workoutové hřiště. Na své si zde přijdou na dětském hřišti i ti nejmenší.
Atletický ovál v délce 250 m obkroužil fotbalové hřiště s umělým trávníkem, které v zimě schová obří nafukovací hala. Čtyři dráhy oválu se na jedné z rovinek rozšiřují na šest pro sprinty a součástí je i sektor pro skok do dálky, skok do výšky a vrh koulí. Pro diváky je zde malá tribuna. Modrá plocha víceúčelového hřiště s umělým povrchem je určena především pro míčové sporty. Adrenalin lze zažít na klopených zatáčkách a vlnách asfaltového pumptracku, na skateboardu v betonové vaně či na desetimetrové lezecké stěně. Sestavy na parkour a workout patří v Říčanech mezi hojně využívané trendové záležitosti.

  • Realizace proměny: červenec 2017 – srpen 2018
  • Iniciátor proměny: Mgr. Vladimír Kořen, starosta města
  • Investor: město Říčany
  • Projektant: PITTER DESIGN, s.r.o.
  • Realizační firma: PORR a.s.

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy