header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Výpravní budova železniční stanice Slaný se nachází v západní části obce, na trati č. 110 Kralupy nad Vltavou – Louny, která byla zbudována jako součást tzv. pražsko-duchcovské dráhy. Nádraží bylo postaveno v roce 1873. Jeho vznik přeorientoval obchodní vztahy města, když dostupnější a rychlejší vlak v podstatě zlikvidoval dopravu koňskými kočáry z hlavního náměstí do Prahy.
Oprava nádražní budovy začala koncem roku 2018 a trvala 3 měsíce. Zahrnovala rekonstrukci veřejných WC spolu s integrací pomůcek pro hendikepované a instalaci přebalovacích pultů. Proběhla obnova elektroinstalace a revitalizace fasády včetně bleskosvodu. Byl také dodán nový venkovní mobiliář. Venkovní úpravy spočívaly ve zřízení bezbariérového přístupu do výpravní budovy ze strany nástupiště.
Výpravní budova železniční stanice ve Slaném je přes 100 let stará. Opravou došlo nejen k výraznému vylepšení jejího vzhledu, ale také ke zhodnocení stavebních konstrukcí a vybavení. Výsledkem je také větší pohodlí pro cestující odpovídající současným požadavkům.

  • Realizace proměny: říjen 2018 – leden 2019
  • Iniciátor proměny: Správa železniční dopravní cesty, státní organizace
  • Investor: Správa železniční dopravní cesty, státní organizace
  • Další partneři realizace proměny: Velký dík patří zaměstnancům, kteří ve stanici pracují a během oprav byli velmi vstřícní.
  • Realizační firma: IM-stav Praha s.r.o.

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy