header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Původní budovu hostince nacházejícího se v centru městečka pomohl v roce 1921 přestavět na sokolovnu stavitel Josef Zapletal z Kroměříže. Další proměnou prošla stavba na začátku 70. let minulého století. Po letech intenzivních příprav se v roce 2018 podařilo proměnit zastaralé a nevyhovující zařízení v moderní multifunkční zázemí určené pro sport a kulturní vyžití občanů Tištína.
Rodákovi z Tištína, architektu Petru Malému, a projektantce Jiřině Bubeníkové se s citlivým přístupem podařilo skloubit historického ducha zevnějšku objektu se současnými moderními trendy. Výsledkem je důstojná proměna centra městyse. Motivačním heslem ke zdárnému dokončení úsilí o modernizaci a funkční využití byl moudrý nápis našich předků: „Nám i budoucím“, umístěný na portále jeviště.
Vzhled budovy prošel generální proměnou. Stavba má novou střechu, je odizolována a zateplena, byla vyměněna okna, nové jsou podlahy a částečně i stropy, vnitřní omítky i elektroinstalace. Při rekonstrukci bylo nutné rychle reagovat a operativně rozhodovat při nepředvídaných situacích, které přinesl stav staré budovy. Změnilo se i dispoziční uspořádání. Při vstupu zaujme otevřený reprezentativní prostor, místo původního klubu vznikla posilovna. Sál, přísálí a klubovna s barem nabízejí široké využití. Sportovci mají v nadzemním podlaží nové moderní šatny a sprchy. Na dvoře je přístřešek s venkovním posezením.

  • Realizace proměny: prosinec 2017 – září 2018
  • Iniciátor proměny: Zastupitelé volebních období 2010—2014, 2014—2018
  • Investor: městys Tištín; Olomoucký kraj - dotace
  • Další partneři realizace proměny: HANÁK nábytek a.s.
  • Projektant: Ing. arch. Petr Malý; Ing. Jiřina Bubeníková
  • Realizační firma: RAPOS, spol. s r.o., Holešov

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2024
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy