header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Nápady a myšlenky jsou stavebními kameny všeho, co vzniká. Vybudovat místo společného setkávání, kde bude úřad, knihovna, zázemí pro kulturní činnost, kde uslyšíme dětská moudra a plány, ale také zkušenosti, příběhy a rady těch starších. Tato myšlenka vznikla v hlavách a srdcích několika zastupitelů. Její prosazení bylo však velice těžké.
Krajina v okolí obce je nehostinná. Dodnes je zde řada míst, kde nepotkáte živou duši. A právě v této zároveň romantické i drsné krajině byla ve třicátých letech minulého století postavena rodinná vilka. Dostala hezké jméno ANNELORE. Co může vyprávět dům? Kam odešli jeho majitelé a proč? Kdy se vrátí? Každé opouštění domova bolí, zvláště to nucené. Toto místo jej zažilo dvakrát. Dům však žil dál a prožíval s novými lidmi jejich další příběhy. Nakonec dům skončil opuštěný a jen tiše chátral.
Dům byl v majetku státu, právo hospodařit mělo Ministerstvo vnitra ČR. Získat jej znamenalo několikaletý boj s neochotou a značnou byrokracií. Konečně přišlo vítězství. Váháme, zda není Pyrhovo. Dům je v žalostném stavu a měl by se zbourat. Ale má jméno… a příběhy! Jak opravit neopravitelné z rozpočtu obce, ve které žije něco málo přes tři sta obyvatel? Ale když se chce, jde všechno… Myšlenka vybudovat multifunkční centrum se zhmotnila. Vybudovali jsme úřad, knihovnu, zázemí pro kulturní a spolkovou činnost.

  • Realizace proměny: září 2017 – září 2018
  • Iniciátor proměny: František Kubiš, bývalý starosta obce
  • Investor: obec Nové Hamry, Karlovarský kraj - Program obnovy venkova
  • Projektant: KV engineering spol. s r.o.
  • Realizační firma: ŠU-STR stavební společnost s. r. o.

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2024
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy