header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Historický soubor budov na návsi neboli statek č. p. 10 patřil od roku 1758 rodině Ženíškových. Dědil se v ní až do roku 1950, kdy byl dán do nucené správy místního JZD. V 90. letech jej získala v restituci rodina Junkových, která budovy dále pronajímala, provozovaly se zde stavebniny.
V roce 2010 objekt odkoupila od Junkových obec s cílem vyřešit dosavadní skromné zázemí obecního úřadu i chybějící prostory pro kulturní činnost. Následující zastupitelstvo zahájilo svou činnost s velkým úkolem – zrekonstruovat statek, jehož velkou výhodou je bezesporu i umístění přímo ve středu obce, a vytvořit zázemí pro obec i spolky.
Přestavbou statku na kulturně-společenské centrum obce získaly Úholičky vynikající zázemí pro obec i pro spolkovou činnost, která je v obci široká. Funguje zde několik sportovních oddílů, sbor dobrovolných hasičů, ochotnický soubor i výtvarný kroužek. V souboru budov se nachází sídlo obecního úřadu, obecní knihovna, multifunkční zasedací místnost. Půdní prostor je upraven pro pořádání výstav. Ze stodoly vznikl sál pro sporty i zábavy včetně zázemí šaten. Nechybí ani obecní restaurace a malý prostor pro živnost, nyní pekárnu a cukrárnu. Zejména v létě je statek cílem cyklistů, kteří rádi posedí na rozkvetlém nádvoří.

  • Realizace proměny: 2010–2015
  • Iniciátor proměny: Zastupitelstvo obce Úholičky
  • Investor: obec Úholičky
  • Projektatn: Bursík Holding, a.s.
  • Realizační firma: Chládek & Tintěra, a.s.

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2024
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy