header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

„Když tvůj pohyb vázne, navštiv naše lázně!“ láká slogan lázní Bochoř, přezdívaných Moravské Piešťany, k ozdravnému pobytu. Historie lázní v Bochoři sahá až do poloviny 16. století. Největšího rozkvětu se dočkaly počátkem 20. století. Lázeňský dům byl tehdy upraven na ubytovací zařízení, které připomínalo vzhledem nemocnici. I vybavením se jí blížilo. Byl tu rentgen, diatermie i horské slunce. Přilehlý park sloužil k odpočinku hostů. Rozvoj ukončily světové války, po nichž věhlas lázní začal upadat.
Budova s parkem nedaleko lázní po dlouhá léta sloužily pouze k rekreaci, a podle toho i jejich stav vypadal. Změna přišla, když se obojí podařilo získat do majetku obce. Bývalý starosta Ivan Michna se spolu se zastupitelstvem rozhodli vybudovat zde reprezentativní místo, kde si mohou nejen klienti lázní, ale i obyvatelé obce odpočinout a nabrat sil. Díky rozsáhlé přestavbě a rekonstrukci se nakonec nápad podařilo zrealizovat.
Budova ovšem dostala nový smysl existence. Stala se z ní nová obecní knihovna, neboť původní již nevyhovovala svou kapacitou. Přilehlý park je celý rekultivován, je osazen novým mobiliářem a prvky venkovní tělocvičny. Tu mohou využít občané pro aktivní odpočinek, což doplňuje myšlenku lázeňství v obci.

  • Realizace proměny: červen 2017 – červenec 2018
  • Iniciátor proměny: Bývalý starosta obce Ivan Michna a zastupitelstvo obce
  • Investor: obec Bochoř; Program obnovy venkova Olomouckého kraje 2017 – Podpora budování a obnovy infrastruktury obce (budova); Ministerstvo pro místní rozvoj ČR – Podpora obnovy a rozvoje venkova (park)
  • Další partneři realizace proměny:
  • Realizační firma: PP STŘECHY s.r.o.; GASMONT PŘEROV s.r.o.; ZEMSTAV RÉZNER s.r.o.; Zdeněk Vaško; Zdeněk Kadlec - ROKOVO; Přidal PLAST s.r.o.; ELSPOMONT s.r.o.; TEWIKO systems, s.r.o.

http://www.lazne-bochor.cz/

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2024
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy