header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Na základě požadavku MPSV schválila Rada ÚK v roce 2007 dva objekty v Rumburku spadající pod Ústav sociální péče Lobendava p.o. – bývalý objekt dětského domova v Matějově ulici a bývalý kojenecký ústav v ul. U Stadionu pro zapojení se do připravovaného projektu transformace a humanizace pobytových zařízení sociálních služeb. Cílem transformace pobytových sociálních služeb je umožnit lidem s postižením žít život v běžném a přirozeném prostředí (chráněné bydlení a DOZP) s využitím komunitních služeb tak, aby byl život lidí s postižením srovnatelný se životem jejich vrstevníků.
Vznikl tak Domov bez hranic Rumburk, který umožňuje postupný přechod části uživatelů do chráněného bydlení v běžném prostředí (rodinné domy, byty) a části uživatelů do služby Domovy pro osoby se zdravotním postižením.
Dotace na 100 % způsobilých výdajů byla poskytnuta z Integrovaného operačního programu. Nezpůsobilé výdaje hradil Ústecký kraj. Obě budovy rekonstruovala firma INSKY spol. s r.o.
Administrativně se na proměně podílel odbor regionálního rozvoje, investiční odbor a odbor sociálních věcí Krajského úřadu Ústeckého kraje.
V budově v Matějově ulici je chráněné bydlení pro 11 uživatelů, v budově v ulici U Stadionu je Domov pro osoby se zdravotním postižením pro 10 uživatelů a sociálně terapeutická dílna pro 25 uživatelů.

  • Realizace proměny: 1. 1. 2011 – 30. 6. 2014
  • Iniciátor proměny: MPSV a Ústecký kraj
  • Investor: Integrovaný operační program, Ústecký kraj
  • Projektant: Studie – CTN - INFO s.r.o. (nyní NORDARCH s.r.o.), ProProjekt s.r.o., projektová dokumentace MERIDIN, spol. s r.o.
  • Realizační firma: INSKY spol. s r.o.

 

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy