header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Někdejší Villu Altschul z konce 19. století objevil v nabídce nemovitostí Ing. Martin Hrdlička. Geodetická firma HRDLIČKA spol. s r.o. hledala sídlo pro svou další pobočku a rozhodla se tímto způsobem přispět i ke zkrášlení města Česká Lípa. Chátrající vila byla ve stavu před totálním rozvratem, zatékalo do střechy, byly podmáčené zdi a v okolí vily rostla náletová vegetace. K rekonstrukci se přistupovalo velmi ohleduplně a vše od základů prošlo důkladnou renovací. Veškeré opravy respektovaly původní vzhled a dispozice domu.
Proměna vily se realizovala pod taktovkou manželů Kallmünzerových, vlastníků architektonického studia Archateliér 2000 v Ústí nad Labem. Upoutali na sebe realizovaným projektem rekonstrukce hotelu Větruše v Ústí nad Labem v letech 2004–2005. Generálním dodavatelem stavby byla společnost Dynaspol z Berouna, která celou stavbu řídila, ale většinu prací realizovala prostřednictvím lokálních řemeslníků a restaurátorů. Z Villy Altschul se stala Villa Hrdička, která má svůj nový název rezidence vepsán v průčelí domu. Za proměnu získala i ocenění Podnikatelský počin roku 2011 města Česká Lípa.
V současnosti jsou v objektu kanceláře využívané geodety firmy HRDLIČKA spol. s r.o. a prostory pro účely školícího a kulturního centra, pro které jsou vyhrazeny přednáškové a koncertní prostory. Pravidelně se zde pořádají různá kulturní a společenská setkání, např. předadventní koncert, svatební veletrh i reprezentační ples. Firmy si pronajímají dílčí prostory a využívají je ke vzdělávání zaměstnanců či dalším účelům. Prostor vily a zahrady je oblíbeným místem pro svatební obřady.

  • Realizace proměny: 2009–2011
  • Iniciátor proměny: Ing. Martin Hrdlička, HRDLIČKA spol. s r.o.
  • Investor: HRDLIČKA spol. s r.o., OP Podnikání a inovace
  • Projektant: ARCHATELIÉR 2000, a.s., Ing. Jiří Vaněk
  • Realizační firma: DYNASPOL, a.s.

www.villa-hrdlicka.cz

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy