header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Orlovna v Poříčí u Litomyšle byla vystavěna v r. 1937 za velkého úsilí a nadšení místních občanů. Hlavním důvodem byla absence kulturního zařízení, kde by bylo možné se mohli obyvatelé obce společně setkávat. A jelikož v Poříčí byl v té době velice aktivní ochotnický spolek, sloužila orlovna zejména k divadelním vystoupením. Protože po opětovném osamostatnění obce v r. 1990 byl o využívání objektu stále větší zájem, rozhodlo zastupitelstvo v r. 2007 o celkové rekonstrukci.
Na realizaci se podíleli Ing. arch. Jiří Banzet, Ing. arch. Radim Bárta, Stavební sdružení Boštík s.r.o. a Obec Poříčí u Litomyšle. Část objektu byla odbourána a na tomto místě byla vystavěna společenská místnost s novou kuchyní a sociálním zařízením. Hlavní sál a vstupní chodby prošly celkovou obnovou, ale tak, aby byl stále zachován původní ráz těchto prostor, včetně vytápění kamny na dřevo.
Hlavní sál má momentálně kapacitu 200 osob, společenská místnost včetně výčepu pojme 50 osob. Zájem o využití předčil veškeré představy zastupitelů, a tak dnes budova slouží pro konání svatebních hostin, rodinných oslav a jubileí a je využívána místními spolky a obcí ke kulturně společenskému vyžití nejenom místních občanů.

  • Realizace proměny: 1. 3. 2009 – 31. 8. 2010
  • Iniciátor proměny: František Bartoš
  • Investor: Obec Poříčí u Litomyšle, Program rozvoje venkova
  • Další partneři realizace proměny: Pavel Boštík – místostarosta obce a majitel stavební firmy
  • Projektant: Ing. arch. Radim Bárta
  • Realizační firma: Stavební sdružení Boštík s.r.o.

 

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2024
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy