header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Za pomoci občanů postavila Osvětová beseda v Ludéřově v r. 1959 lidovou knihovnu a u ní i kulturní dům, který byl otevřen 8. 8. 1964. V 60. a 70. letech fungovalo v kulturním domě kino, i později se tu konaly plesy, taneční zábavy a karnevaly, schůze nebo dětské besídky. Špatná akustika ale ubírala na kvalitě hudební nebo mluvené produkci, toalety byly zastaralé, nevhodně umístěné a nevkusné, průběžným chátráním dům ztrácel na kráse a funkčnosti. Stav interiéru byl již neúnosný a volal po opravě, proto starosta obce Ivo Richter navrhl celkovou rekonstrukci včetně fasády a získal podporu obecního zastupitelstva.
Ve výběrovém řízení vyhrála firma ZAK PLUS - stavba s.r.o. z Přerova. Rekonstrukce probíhala v celé budově, od okopání omítek přes novou elektroinstalaci, vodoinstalaci, topení na plyn, nová plastová okna, dveře, nově situované toalety. I pódium změnilo své místo. Během stavby se vyskytly problémy se statikou, bylo třeba nově řešit stropy hlavního sálu. Ve sklepě vznikly nové prostory – bar se sociálním zařízením, skladem a posezením pro 20 osob. Místo jeviště vzniklo podloubí a nad ním na balkóně další místa na sezení a salonek. Vedle sálu v podloubí je prostorný bar a s kuchyňkou a vybavením.
Prosvětlený, provzdušněný sál, pódium je na opačné straně, nově vzniklé podloubí a obložení stěn vyřešilo problém s akustikou. V kulturním domě je dobře vybavená kuchyň u baru vedle sálu a dobře zařízený nový bar dole ve sklepě. Moderní toalety, šatna pro účinkující, salonek. V novém kulturním domě již proběhly plesy, dětské besídky, koncert operetních melodií, koncerty cimbálové muziky, slavnostní schůze, rodinné oslavy – narozeniny, svatby. Budova je důstojným kulturním stánkem, o který mají zájem místní lidé i z okolí a konečně slouží svému účelu.

  • Realizace proměny: 1. 8. 2016 – 1. 10. 2017
  • Iniciátor proměny: Starosta Ivo Richter
  • Investor: Obec Drahanovice
  • Další partneři realizace proměny: SDH Ludéřov, spolek U nás, Ludéřov
  • Projektant: Ing. arch. Iveta Trtílková
  • Realizační firma: ZAK PLUS - stavba s.r.o.

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2024
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy