header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Projekt vznikl na přání učitelek z Mateřské školky Hrobčice. Chtěly, aby děti mohly chodit na procházku jinak než po silnici, aby mohly projít lesem a nakrmit zvířátka, kolem potoka, aby mohly pozorovat, jak teče voda až k rybníku Kocouráku. Cesty ale nebyly propojené a děti se na konci krátké cesty k lesu musely vždy vrátit zpět.
Pracovali jsme převážně svépomocí se zaměstnanci obecního úřadu, občany a místními podnikateli. Např. firma BASALT s.r.o. nabídla zdarma štěrk z kamenolomu v Měrunicích, další dobrovolník štěrk dovezl, jiný dodal dřevo nebo betonové postavičky. Vznikla tak krásná nová pěšina v délce 5 km s atrakcemi pro děti a mýtinkou Fantazie plnou pohádkových postaviček. Stezka se stala velmi populární.
Vybudovali jsme novou cestu lesem, která propojila dvě stávající kraťoučké cesty, které nikam nevedly. Cestu jsme postupně obohacovali o prvky pro děti, až nakonec vznikla naučná stezka s mýtinkou Fantazie pro rodiny s dětmi. Zpráva se rychle rozkřikla a stezku začali využívat i občané okolních velkých měst, jako jsou Teplice nebo Most. Dokonce zvažujeme vybudování parkoviště pro větší bezpečnost v obci.

  • Realizace proměny: 1. 4. 2015 – 27. 6. 2017
  • Iniciátor proměny: Liliana Oreničová, předák pracovníků veřejně prospěšných prací
  • Investor: Obec Hrobčice
  • Další partneři realizace proměny: Karel Kaliba, Jiří Vacek, BASALT s.r.o., KONE, a.s., Vratmont, s.r.o., Josef Hora, Vít Laně, Robert Schuran
  • Realizační firma: pracovníci VPP

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2024
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy