header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

00 OLK Prostejov namesti titulMozaiková dlažba se na mnoha místech propadala a malé kostičky, kterými bylo náměstí dlážděno, postupně praskaly. Pojíždění technikou údržby tak bylo problematické. Dva vzrostlé stromy svým stavem ohrožovaly bezpečnost obyvatel, nízko postavené osvětlení oslňovalo chodce. Náměstí dále hyzdily betonové vany, které nahrazovaly záhony. Při rekonstrukci náměstí byla obměněna dlažba, změněna dispozice, doplněn mobiliář a osvětlení a upravena zeleň.
Opravené náměstí nabízí nové možnosti v pořádání kulturních, společenských i sportovních akcí. Velká plocha před muzeem slouží ke koncertům, jarmarkům a využití našla i jako prostor pro mobilní zimní kluziště. Zelené plochy s umělým zavlažováním již nehyzdí betonové obrubníky, květinové záhony oživují střed města. Tvůrci nezapomněli ani na pítko, u kterého se lidé mohou občerstvit a na množství laviček. Náměstí budou clonit nově zasazené stromy.

  • Realizace: 2015
  • Iniciátor proměny: Statutární město Prostějov
  • Investor:
    • Statutární město Prostějov
    • ROP Střední Morava

01 OLK Prostejov namesti pred 02 OLK Prostejov namesti po 03 OLK Prostejov namesti historicke 04 OLK Prostejov namesti 05 OLK Prostejov namesti 06 OLK Prostejov namesti

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2024
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy