header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

První písemná zmínka o městě Bojkovice pochází z roku 1362. Přitom až do roku 2015 město postrádalo nějakou centrální plochu. V průběhu let 2000–2010 se podařilo vykoupit několik nemovitostí v geografickém centru města, kde by mohlo budoucí náměstí vyrůst. V roce 2011 byla navázána spolupráce s Ústavem architektury FAST VUT Brno, jejímž výsledkem bylo sedmnáct studentských originálních návrhů nového centra města. Po veřejném připomínkování byl vybrán k dopracováníjeden návrh, v němž se snoubí vizionářský pohled na budoucí možný vývoj města Bojkovice s nekonvenční ideou koncepce náměstí.
Náměstí je uspořádáno logicky do tří zón. V klidové zóně jsou nejvýraznějších prvkem terasy na severním břehu řeky Olšavy, na které navazuje pás zeleně oddělující terasy od hlavního prostoru náměstí. V komunikační zóně si svoji pozornost zaslouží designový návrh mostu. Snahou zde bylo upoutat pozornost kolemjdoucího tak, aby ho oslovil vodní prvek ve tvaru Šternberské hvězdy – znaku města a čtyři sloupy symbolizující jeho městské části. Kulturně-společenská část je zaměřená na setkávání starší i mladší generace občanů Bojkovic a přilehlého okolí při sklence dobrého vína či slivovice v příjemné atmosféře místních slavností, jarmarků, koncertů a dalších možností zpestřujících kulturní život.
Náměstí je pojmenováno po MUDr. Josefu Tillichovi, který se zasloužil o vymýcení tuberkulózy na Kopanicích a chudinu léčil zdarma. Byl přítelem prvního prezidenta Tomáše G. Masaryka.

  • Realizace: 1. 1. 2014 – 1. 5. 2015
  • Iniciátor proměny: Zastupitelstvo města Bojkovice
  • Investor:
    • Město Bojkovice
    • ROP Střední Morava
  • Projektant: Ing. arch. Josef Sátora CSc.
  • Realizační firma: Vodohospodářské stavby Javorník - CZ s.r.o.

Webové stránky Města Bojkovice: http://www.bojkovice.cz/

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy