header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Hlasujte pro nejlepší proměnu 14. ročníku web ikona

Nikdy nedokončená stavba čtyřpodlažního domu byla největším brownfieldem ve městě. Hyzdila vjezd do jeho historického centra přes 20 let. Objekt vlastnil anglický majitel. Snaha o zprostředkování koupě do soukromých rukou skončila v první fázi neúspěšně. Iniciativa vycházela od vedení města. Ve spolupráci s Valašskoklobouckým  podnikatelským centrem s.r.o. začaly přípravy strategického projektu regenerace budovy a jejího využití pro podnikatelské účely.
Projekt regenerace Domu na rohu byl díky svému charakteru zařazen mezi strategické projekty pro Zlínský kraj. Díky Asistenčnímu voucheru město v roce 2018 realizovalo architektonickou soutěž. Vítěz zároveň vysoutěžil i dopracování projektové dokumentace. Město po složitém vyjednávání s anglickým majitelem odkoupilo objekt a v roce 2019 získalo dotaci na jeho regeneraci z národního programu Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.
Celkem zde vzniklo 19 kancelářských prostor k pronájmu, polyfunkční sál ve 4. patře a relaxační zóna v 5. patře. Do půl roku se podařilo pronajmout veškeré kancelářské prostory.
Díky regeneraci došlo k proměně největšího brownfieldu na „výkladní skříň“ města a k přilákání podnikatelských subjektů do Valašských Klobouk. Důsledkem je vznik nových pracovních míst, posílení konkurenceschopnosti města a regionu a zlepšení investičního prostředí.

  • Období realizace: 8. 6. 2020 – 1. 3. 2022
  • Iniciátor: Valašskokloboucké podnikatelské centrum s.r.o. – Ing. Petr Kozel, jednatel, Město Valašské Klobouky – Mgr. Eliška Olšáková, starostka
  • Investor: Město Valašské Klobouky
  • Dotace: Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, program Regenerace a podnikatelské využití brownfieldů
  • Další partneři: Technologické inovační centrum s.r.o., ACCON managers & partners, s.r.o., Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
  • Projektant: Jan Hanousek Architekti s.r.o.
  • Autor architektonického návrhu: Jan Hanousek Architekti s.r.o.
  • Realizátor: DRGA stavební společnost s.r.o.

Webová stránka proměny 
Facebook proměny

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy