header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Penzion Čertovy skály v Lidečku se nachází u známého chráněného přírodního útvaru Čertovy skály. Obec Lidečko je vlastníkem objektu postaveného brigádně v rámci tzv. akce „Z“. Motorest byl v provozu od roku 1990. Obec motorest ze začátku provozovala sama, ale potom jej dala do pronájmu. Během času se nájemci postupně měnili a motorest pomalu, ale jistě neodpovídal standardům a náročným požadavkům návštěvníků, především v ubytovací části. Technologie kuchyně postupně dosloužily. Bylo nutné rozhodnout, zda se motorest prodá nebo se obec pustí do celkové rekonstrukce. Původní myšlenka byla rekonstruovat jej na etapy. Nakonec zastupitelstvo obce Lidečko rozhodlo, že dojde k celkové a komplexní rekonstrukci celé budovy. 
Vše zahájily bourací práce, které prováděli zaměstnanci obce a brigádníci. Posléze proběhlo dle zpracovaného projektu výběrové řízení na různá řemesla a realizaci prováděly místní firmy. Během stavby bylo nutné řešit i různé detaily rekonstrukčních prací.
Z motorestu se stal Penzion Čertovy skály. Prošel celkovou rekonstrukcí všech prostor, včetně zateplení celé budovy. Návštěvníky čekají zcela zrekonstruované pokoje i sociální zařízení. Do pokojů restaurace je instalován nový nábytek a také je vybudována nová kuchyně včetně technologií. Byly osazeny solární panely. Penzion slouží k ubytování, má hlavní restauraci, malý salónek, společenskou místnost a v přízemí se nachází také bistro včetně venkovního posezení. V přízemí je také wellness – vířivka a dvě sauny.

  • Období realizace: 5. 3. 2019 – 3. 7. 2021
  • Iniciátor: Rada a zastupitelstvo obce
  • Investor: Obec Lidečko
  • Další partneři: Zastupitelstvo obce; brigádníci z řad složek a organizací působících v Lidečku; koordinátor prací pan Josef Kulíšek; místní firmy
  • Fotografie: Ing. Jaroslav Rumánek, PhD.
  • GPS souřadnice proměny 49.2162742N, 18.0499344E

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy