header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Dům pocházející z první poloviny 19. století sloužil jako administrativní budova přádelny Huberta, Felixe a Eugena Soxhletových, nově vznikající továrny na zpracování textilií. Pravděpodobně ve druhé polovině 20. století byla budova přestavěna z kanceláří na byty, které jsou zde dodnes. Stavba před začátkem rekonstrukce vykazovala známky statické poruchy, a i fasáda byla z větší části zvětralá a stejně jako okna vyžadovala opravu.
V první polovině roku 2017 Městská část Brno-sever, jako investor rozhodla o realizaci projektu na obnovu kulturní památky, která zahrnovala opravu fasády včetně statického zajištění, výměnu oken, opravu elektroinstalace, nové podlahy a výmalbu společných prostor a opravu pavlačí včetně nového zábradlí. Ve druhé polovině roku 2017 zpracoval Ing. Boris Lenert projekt, na jehož základě bylo zahájeno výběrové řízení na zhotovitele prací, kterým se stala firma ING-CZECH s.r.o.
V původně kancelářském objektu, přestavěném na bytový dům pavlačového typu se v současnosti nachází 24 bytových jednotek a 14 nebytových prostor. Nebytové prostory jsou využívány jako prodejny, restaurace, ateliér a služby.

  • Období realizace proměny: červen 2018 – srpen 2020
  • Iniciátor proměny: Statutární město Brno, městská část Brno-sever
  • Investor: Statutární město Brno, městská část Brno-sever
  • Projektant: FOJ.R, spol. s r.o. – Ing. Boris Lenert
  • Realizační firma: ING-CZECH s.r.o.

Webová stránka proměny Brno-Sever

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2024
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy