header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Klášterní restaurace U Tří růží navazuje svým umístěním i názvem na hostinec, který byl ve stejných prostorách broumovského kláštera od 17. století až do počátku 20. století. Jak uvádějí historické prameny: „V útulném hostinci si mohli návštěvníci při chutném olivětínském moku z klášterního pivovaru v klidu přečíst čerstvé noviny, zahrát si s měšťany kulečník či jen tak posedět pod bustou císaře Františka Josefa I.“ Rekonstrukce navazuje na celkovou revitalizaci kláštera, která začala aktivitami Agentury pro rozvoj Broumovska v roce 2004.
Nápad obnovit bývalý klášterní hostinec vykrystalizoval během novodobého oživování národní kulturní památky broumovského kláštera. V klášteře sídlí celá řada organizací, které vedle péče o historické dědictví a organizace prohlídek tohoto barokního monumentu používají jeho prostory také ke kulturním a vzdělávacím účelům. Součástí rekonstrukce bylo i vybudování ubytovacích kapacit v historických mnišských celách. Hostinec byl proto další logický krok. Obnovy restaurantu se chopil renomovaný architektonický ateliér ADR s realizační firmou BSS Broumov.
Název restaurace U Tří růží odkazuje ke znaku a symbolice benediktinského řádu, který broumovský klášter ve 13. století založil a který byl znám svou pohostinností. Na tuto pohostinnou tradici navazuje restaurant i dnes, neboť se stal místem inspirativního setkávání místních lidí i českých a zahraničních návštěvníků kláštera. Restaurace také slouží jako zázemí při pořádání konferencí, seminářů a dalších akcí v unikátních prostorách kláštera. V současné době je restaurace součástí konceptu Baroque, který spojuje atmosféru jedinečných míst po celé České republice s vynikající gastronomií zaměřenou na českou tradici v moderním pojetí.

  • Období realizace proměny: září 2017 – říjen 2018
  • Iniciátor proměny: Jan Školník
  • Investor: Klášter Broumov servisní s.r.o.
  • Projektant: ADR, s.r.o.
  • Realizační firma: Broumovské stavební sdružení s.r.o.

Webové stránky proměny klášter Broumov

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy