header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Objekt sloužil původně jako ubytovna mládeže SOU oděvní Cvikov. Rokem 2004 skončila dlouhá éra cvikovského středního odborného školství zaměřeného na oděvní výrobu. V následujících letech budovu koupilo město, byly v ní letní tábory a působil zde Dům dětí a mládeže Cvikováček.
Vedení města zvažovalo, jakým způsobem objekt dále využít. V roce 2015 zastupitelstvo schválilo záměr přestavby této ubytovny na komunitní dům seniorů.
V prosinci 2017 město podalo žádost o dotaci Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, v nově vyhlášeném programu Podpora bydlení. Ta se vztahovala i na komunitní domy pro seniory. Městu Cvikov byla tato dotace přiznána jako prvnímu městu v Libereckém kraji. V následujících dvou letech (2018¬–2019) se podařilo projekt realizovat.
Cílem výstavby komunitního domu seniorů bylo zajištění sociálního nájemního bydlení pro seniory, kteří tak mohou zůstat soběstační a nezávislí. Důraz je zde kladen na dobré mezilidské vztahy a zachování osobní nezávislosti každého jednotlivce v příjemném a bezpečném prostředí.
Nachází se zde14 bezbariérových bytových jednotek o velikosti do 45 m2 s moderním výtahem. Vše je dostupné i pro občany, kteří jsou upoutáni na invalidní vozík.
V celém objektu je k dispozici bezdrátový internet. V komunitním domě se také nachází prostorná společenská místnost, která slouží k pořádání volnočasových aktivit.

  • Realizace proměny: červen 2018 – listopad 2019
  • Iniciátor proměny: Petr Vrabec - místostarosta obce (a bývalý investiční technik)
  • Investor: město Cvikov
  • Další partneři realizace proměny (jiní než iniciátor a investor): Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
  • Projektant: AP STUDIO s.r.o.
  • Realizační firma: Miroslav Hochman - STAVBY MH
  • Autor (autoři) fotografií: archiv města

Webová stránka proměny Cvikov

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2024
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy