header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Kino má v Moravském Berouně svou tradici již od roku 1918, kdy se datuje vůbec první promítání. Po 2. světové válce kino zahájilo svůj provoz v Národním domě 2. 11. 1945. Důležitý mezník představuje rok 1949, kdy byla z konfiskovaného majetku získána budova Katolického domu a kino se přesunulo do jeho prostor. V 60. a 70. letech došlo k několika změnám a přestavbám zvyšujícím komfort návštěvníků. Jednalo se o přechod na širokoúhlou projekci v roce 1965, v dalších letech také položení nové střešní krytiny, instalaci ústředního topení či výměnu dřevěných sedadel za červená koženková. V roce 1988 získalo kino tehdejší nejmodernější promítací přístroje značky Meopta.
Rozsáhlá rekonstrukce celé budovy probíhala v letech 2009 až 2010. Zřizovatel a provozovatel město Moravský Beroun byl podpořen z Evropského fondu pro regionální rozvoj dotací na projekt Výchovně vzdělávací centrum Moravský Beroun (VVC). Diváky přivítal zcela nový kinosál, pohodlná a široká sedadla, příjemné prostředí. Do 1. patra budovy se přestěhovala ze starých prostor městská knihovna. Slavnostní otevření budovy VVC proběhlo v sobotu 14. 8. 2010, následujícího dne znovu zahájilo kino provoz projekcí filmu Zdeňka Trošky Doktor od jezera hrochů.
Projekt celé rekonstrukce byl navržen tak, aby budova splňovala náročné požadavky a prostory mohly být využity i pro další účely. Zázemí zde získala městská knihovna, která je též hlavním provozem VVC. V přízemní části se nalézá moderní multifunkční místnost sloužící jako učebna. Je využívána pro přednášky, školení, besedy, výuku a klubovou činnost. Dále je zde vybavená místnost pro posezení, setkávání, občerstvení, s možností využití pronájmu. Tento prostor slouží zejména k vytvoření dobrého zázemí při pořádání nejrůznějších akcí. Zásadní změnou, kterou kino v posledních letech prošlo, byl v r. 2015 přechod na digitalizaci.

  • Realizace proměny: červenec 2009 – červen 2010
  • Iniciátor proměny: město Moravský Beroun
  • Investor: ROP Střední Morava
  • Další partneři realizace proměny (jiní než iniciátor a investor): dobrovolník Jan Šmolík
  • Autor (autoři) fotografií: Archiv, Ing. Bronislav Böhm, Miroslav Dvorský, Lenka Kusmičová

Webová stránka proměny město Moravský Beroun Výchovně vzdělávací centrum kino Moravský Beroun
Facebook proměny 

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy