header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Za dlouho historii prošly Lázně Bochoř celou řadou oprav a rekonstrukcí. Jedna z posledních proběhla v 70. letech minulého století. Při ní byla postavena recepce a nové sociální zázemí v lázních, které nyní již nevyhovovalo současným potřebám. Koncepce řešení tehdejší recepce byla nastavena na oddělení zákazníka od zaměstnance a svým zevnějškem budila dojem dřevěné boudy s okýnky. Velmi zchátralé sociální zázemí nesplňovalo nové hygienické normy. Bohužel v tehdejší době se řada zásadních problémů příliš neřešila, a také možná proto v lázních chybělo sociální zázemí pro zaměstnance.
Myšlenku na vybudování nové recepce a sociálního zázemí přinesl čas a nastavená nová koncepce provozu lázní. Změnit tyto zásadní věci se stalo nutností. Novou podobu lázní se podařilo podtrhnout i změnou vzhledu chodeb a dalších doplňků. Během rekonstrukce byla vybourána stará bouda recepce s kuchyňkou a po stavebních úpravách nahrazena zcela novou pultovou recepcí s nábytkem minibaru. Zchátralé sociální zázemí bylo kompletně odstraněno a vše vystavěno v novém, včetně úpravy dispozic jednotlivých místností.
Recepce v Lázních Bochoř prošla výraznou změnou, která přináší nejen nový vzhled, ale i lepší kontakt s klienty lázní, který v dřívější době částečně chyběl. Recepce pultového typu je krásným kusem nového nábytku, který je umocněn přechodem do minibaru, kde je klientům po každé proceduře nabídnut šálek výborné kávy, popřípadě čaje. Výraznou změnou je také nové, oddělené sociální zázemí v moderním stylu. Přestavbou jednotlivých dispozic se dosáhlo prodloužení hlavní chodby, která je nově nasvícena a doplněna o kolekci historických fotografií lázní a obce, a tím vytváří harmonii klidu a pohody.

  • Realizace proměny: červen – červenec 2019
  • Iniciátor proměny: Zastupitelstvo obce Bochoř
  • Investor: obec Bochoř
  • Další partneři realizace proměny (jiní než iniciátor a investor): Martin Válek - VAM Interiér s. r. o., zaměstnanci obce Bochoř
  • Autor (autoři) fotografií: Rostislav Pospíšil, Helena Vyvážilová

Webová stránka proměny Lázně Bochoř
Facebook proměny 

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2024
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy