header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Zámek Ratměřice nechal roku 1702 postavit mezi Louňovicemi pod Blaníkem a Voticemi Jan Antonín Kořenský z Terešova. Na konci 19. století jej rodina Chotků přestavěla v pozdně klasicistním slohu. Tuto podobu si zámek zachoval dodnes. Historicky významným majitelem zámku byl Dr. V. Kabeš, majitel pražské Aerovky. K uctění jeho památky proběhl na zámku v roce 2019 Sraz vozů Aero. Po druhé světové válce byl zámek rodině Kabešových vyvlastněn. V objektu poté sídlil například kojenecký ústav či ústav sociální péče pro mládež. V 90. letech byl zámek navrácen v restituci Vladimíru Kabešovi. Po jeho smrti zámek chátral a zahrady postrádaly jakoukoli péči.
Objekt byl značně zanedbaný a také zpustlý přilehlý park volal po obnově. Ale genius loci a kouzelná krajina Podblanicka podnítily rozhodnutí nynějšího majitele, Ing. Tomáše Nováka, zámek zakoupit a zrekonstruovat. Jeho cílem bylo zachovat kulturní dědictví a vybudovat ze zámku sídlo s novým společenským využitím. Po několikaleté náročné rekonstrukci budov a rozsáhlé revitalizaci parku se podařilo uvést resort Zámek Ratměřice do plného provozu. Od té doby získal značné renomé a pyšní se kladnými referencemi spokojených hostů i návštěvníků.
Citlivě zrekonstruovaný zámek se změnil na luxusní hotel, který poskytuje v 16 pokojích a 3 apartmánech pohodlí až 45 hostům soukromé či firemní klientely. Kromě wellness mají hosté k dispozici unikátní biobazén a pro sportovní vyžití jim v zámeckém parku slouží multifunkční hřiště. Nedílnou součástí Zámku Ratměřice je restaurant Sequoia. V elegantní restauraci s 82 místy nebo na terase s přírodním jezírkem si návštěvníci vychutnávají výtečná jídla z nabídky sezónních menu. Zámek je také ideálním prostředím pro konání firemních akcí, svateb a dalších společenských událostí.

  • Realizace proměny: květen 2013 – únor 2017
  • Iniciátor proměny: Ing. Tomáš Novák
  • Investor: ASTRON group, s.r.o.
  • Další partneři realizace proměny (jiní než iniciátor a investor): Gardenline s.r.o., obec Ratměřice, Dobrovolný svazek obcí Mikroregion Voticko
  • Projektant: Ing.arch. Vlček Maxmilian
  • Realizační firma: P.O.S. FACTORY, s.r.o. sociální podnik

Webová stránka proměny zámek Ratměřice
Facebook proměny

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2024
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy