header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Ve 30. letech 20. století byly z podnětu místních sportovních spolků a města započaty práce na vybudování parku a prostoru ke sportování v těsné blízkosti řeky Úhlavy. Pozemek byl získán od optické továrny výměnou za budovu staré školy. V roce 1927 začala stavba plovárny. Později, v 60. letech prošla plovárna rekonstrukcí. Z nedalekého podniku Okula byl vybudován parovod a nýrské koupaliště se mohlo pyšnit vyhřívanou vodou. V 80. letech byla plovárna rozšířena o dětský bazén a brouzdaliště. Postupem času však koupaliště chátralo a stalo se stále méně vyhledávaným místem.
Myšlenkou na rekonstrukci zchátralého venkovního koupaliště se vedení města zabývalo několik let. Jednou z variant bylo i vybudování přírodního biotopu. Nakonec však zvítězila varianta rekonstrukce bazénů i se zázemím a vybudování koupaliště se slanou vodou. Ta je šetrnější k životnímu prostředí a příjemnější pro návštěvníky. V květnu roku 2016 byly zahájeny stavební práce. Dětský bazén a brouzdaliště nahradil bazén pro děti s vodním hřibem. Velký plavecký bazén i budova šaten a pokladny prošly kompletní rekonstrukcí. Slavnostní otevření zrenovovaného koupaliště se konalo 16. června 2017.
Opravené koupaliště slouží nejen obyvatelům města, ale i návštěvníkům z blízkého i širokého okolí. Ročně navštíví nýrské koupaliště 15–20 tisíc osob. Pro děti i dospělé jsou zde k dispozici dvě skluzavky, vodní chrlič a vodní hřib, malé dětské hřiště a venkovní knihovnička.

  • Realizace proměny: květen 2016 – červen 2017
  • Iniciátor proměny: město Nýrsko
  • Investor: město Nýrsko
  • Projektant: Vítězslav Oudes
  • Realizační firma: Lesní stavby, s.r.o.
  • Autor (autoři) fotografií: Ing. Lucie Jandová

Webová stránka proměny Nýrsko
Facebook proměny

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2024
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy