header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

V roce 1955 Místní národní výbor v Otaslavicích úspěšně požádal o udělení povolení ke zřízení koupaliště na pozemcích nad Horním mlýnem. Voda pro koupaliště měla být odebírána z náhonu tohoto mlýna a použitá se měla odvádět zpět do otaslavického potoka. Rozměry bazénu byly v půdoryse stanoveny na 50x25 m. Stavba trvala do roku 1969, kdy byla 20. července za velké slávy předána veřejnosti.
Postupem času začal celý objekt chátrat, nebylo do něj investováno. Vybudováním prvního koupacího biotopu v ČR v Koválovicích u Rousínova se otevřely nové možnosti rekonstrukce koupališť. A touto cestou se Otaslavice ubíraly. Prvotní nadšení ze zpracované studie proveditelnosti vystřídaly problémy a potíže. Ne všichni zastávali jednotný názor na vybudování tohoto biotopu a zejména částka, za kterou měl být tento biotop vybudován, byla předmětem rozsáhlých diskusí. Přesto se podařilo respektováním názoru většiny a konstruktivním jednáním tento projekt prosadit. Dne 21. 7. 2018 byl biotop slavnostně otevřen.
Přírodní koupací biotop v Otaslavicích je hojně navštěvován, průměrná návštěvnost v hlavní sezoně je 150 návštěvníků denně. Krásné prostředí, ve kterém se koupaliště nachází, vybízí k procházkám a projížďkám po okolí. Zejména cyklistům přilehlé polní a lesní cesty umožňují jedinečný zážitek z jízdy. V sousedství na přilehlých lukách se podařilo vybudovat další volnočasový prvek, a to 100. DiscGolfPark v České republice. Toto hřiště je využíváno celoročně širokou veřejností z celého regionu. Někteří jedinci nezahálí a zejména oddíl dálkového zimního plavání využívá náš přírodní koupací biotop i v zimních měsících.

  • Realizace proměny: říjen 2017 – červenec 2018
  • Iniciátor proměny: obec Otaslavice
  • Investor: obec Otaslavice, Olomoucký kraj –Individuální dotace z rozpočtu Olomouckého kraje 2017 v oblasti školství, sportu a kultury
  • Projektant: Ing. Milan Barták - BAPO s.r.o.
  • Realizační firma: IDS - Inženýrské a dopravní stavby Olomouc a.s.

Webová stránka proměny Otaslavice

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy