header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Veřejné koupaliště v Jalubí se datuje od roku 1939, kdy byla stavba započata místním občanem Josefem Bednářem na pozemcích v tehdy ještě nezastavěné části obce. Ve své době bylo místní koupaliště jedním z mála takovým zařízením v okrese Uherské Hradiště a byly zde pořádány rovněž plavecké závody. V průběhu doby bylo koupaliště několikrát opravováno. Není bez zajímavosti, že jako stavební materiál do betonových zdí bazénu byl v roce 1939 použit i kámen ze zbouraného větrného mlýna, jehož obnova byla úspěšně prezentována na výstavě Má vlast cestami proměn v roce 2017 a oceněna Cenou odborné poroty.
Pro komplexní proměnu celého areálu koupaliště se rozhodlo zastupitelstvo obce v roce 2016. Stav zařízení, opravovaného před 15 lety, v roce 2002 již nevyhovoval přísným hygienickým předpisům pro provozování venkovních koupališť. Záměr zahrnoval komplexní obnovu bazénu s nerezovým opláštěním, automatickou technologii úpravy vody, rekonstrukci šaten a bufetu, nové oplocení a terénní úpravy odpočinkových travnatých ploch s výsadbou dřevin.
Areál venkovního koupaliště se zázemím slouží mimo koupání rovněž jako místo k pořádání společenských akcí, jako jsou dětské dny, taneční zábavy a volnočasové aktivity místních zájmových spolků. Plocha vyčleněná pro míčové hry i vybavení venkovními ping-pongovými stoly umožňují další formy aktivní relaxace.

  • Realizace proměny: duben–srpen 2017
  • Iniciátor proměny: Zastupitelstvo obce Jalubí
  • Investor: obec Jalubí
  • Projektant: HUTNÍ PROJEKT Frýdek-Místek a.s., divize Uherské Hradiště
  • Realizační firma: STAMOS spol. s.r.o.

Webová stránka proměny obec Jalubí
Facebook proměny 

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy