header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Letní koupaliště bylo postaveno svépomocí v roce 1958. Voda do koupaliště byla přiváděna samospádem z nedaleké řeky Lubiny, nejdříve do předehřívacího bazénu a z něj pak do hlavního bazénu a brouzdaliště pro děti. Koupaliště bylo populární a ve Frenštátě oblíbené. Vše se změnilo příchodem ruských okupantů v roce 1968, kdy se sovětská posádka usídlila v nedalekých kasárnách. Do blízké řeky Lubiny začali vypouštět takové množství odpadu, že hygienik začátkem osmdesátých let provoz koupaliště zakázal. Pak vše už jenom chátralo a zarůstalo. Výchozí stav byl tristní, vegetací zarostlé betonové trosky původního koupaliště byly ponechané svému osudu. Občané města se opakovaně snažili koupaliště obnovit. Rozhodnutí vybudovat na stejném místě moderní koupaliště nahrála momentální příznivá finanční situace kolem roku 2000.
Vlastní realizace probíhala rychle, začala v dubnu 2001 a provoz zahájil aquapark již v srpnu stejného roku. Byla to mimořádná událost, radost všech občanů města, kterou nám záviděla celá Morava. Šlo o moderní areál v nerezové technologii, v té době teprve druhý v ČR.
Aquapark s ohřívanou vodou, tobogánem, skluzavkami a dalšími atrakcemi je v provozu od roku 2001. V roce 2001 se jednalo o nejmodernější aquapark v České republice, který použil pro bazény nerezovou technologii. V aquaparku je 8 masážních trysek, podvodní masáže, proudový kanál, velký a malý vodní hřib, vodopády, šplhací síť, chrlič vody, tobogán a vodní skluzavka. Moderní areál je položen do zeleně a jako zajímavost má originální funkční zvon ve věžičce vstupní budovy ze zvonařské dílny z Brodku u Přerova. Zvoní pravidelně dobu otevření, poledne i závěr koupání. Je to romantické a nevšední.

  • Realizace proměny: duben–srpen 2001
  • Iniciátor proměny: tehdejší zastupitelstvo města

foto: Jan Novotný

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2024
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy