header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Budova č. p. 41 v Plasích má dlouhou historii. Sloužila jako společenský dům se sálem, především byla využívaná jako kino s názvem Bio Střela. V současnosti ale nesplňovala nároky na využití jako společenský sál, moderní způsob provozu kina, besedy, divadla, problémem byly též náročné provozní podmínky. Z těchto důvodů přistoupilo město Plasy k realizaci náročné a současně citlivé rekonstrukce s cílem vybudovat v místě moderní multifunkční kulturní zařízení, které město dlouhá léta postrádalo.
Stavba je v místě a čase ojedinělá nejen svým rozsahem finančním, celá stavby byla financována z finančních prostředků města Plasy, ale i rozsahem architektonickým, neboť byl zachován původní vzhled a ráz budovy, ke kterému byla viditelně, ale citlivě připojena novodobá přístavba. Konečná podoba je výsledkem představy architektů, požadavků investora a dotčených orgánů státní správy.
V prvním patře se nachází restaurace, včetně kuchyně a provozního zázemí, a technické místnosti zázemí celé budovy. Do druhého patra je umístěn společenský sál, foyer v úrovni sálu, druhé balkonové foyer v patře s výhledem do prostor sálu. Dále je zde zázemí se skladovacími prostory a šatnami pro účinkující, včetně technického zázemí, a šatna pro návštěvníky. Ve třetím patře se nacházejí kanceláře a archiv stavebního úřadu. V podkroví je místnost vzduchotechniky. Všechny veřejné prostory jsou bezbariérově přístupné, ve vstupní hale je umístěn veřejný výtah. V rámci rekonstrukce byla zřízena nová přístupová komunikace a parkovací stání pro cca 50 automobilů.

  • Realizace proměny: červen 2017 – prosinec 2018
  • Iniciátor proměny: vedení města
  • Investor: město Plasy
  • Projektant: AIP Plzeň spol. s r.o., Ing. arch. Jan Baxa, Ing. arch. Jan Bejvl
  • Realizační firma: BIS, a. s.

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy