header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Starý opuštěný chátrající objekt JZD v historické lokalitě Merklína u Přeštic zvané Bijadla, který dříve sloužil k chovu prasat, byl ideálním místem pro založení naučné stezky.
S nápadem na realizaci přišel Josef Jindra. Rozhodl se přeměnit chátrající budovy zemědělského družstva na naučnou stezku. Na realizaci proměny se podílela celá rodina, příbuzní, kamarádi, pomocí přispěl i OÚ Merklín a sponzoři. Zdevastovaný prostor prošel postupnou rekonstrukcí. Prostory a budovy a jsou přizpůsobeny k nynějšímu stavu a účelu.
Chátrající budovy a haly pro chov zvířat byly částečně zrekonstruovány. Nachází se v nich expozice o přírodě, zvěři a myslivosti (preparovaná zvěř, trofeje, vzorky dřevin, ukázky typických přírodních prostředí a zástupců fauny zde žijící). Ve venkovních výbězích je možné zhlédnout živou zvěř naší přírody (jeleni, daňci, mufloni, divoká prasata, bažanti, kachny, holubi, divocí králíci). V dalších budovách je instalována expozice zemědělství a starých řemesel. K vidění jsou původní řemeslné a zemědělské nástroje, stroje a povozy. Objekt ještě není v konečném stavu, stále je na něm co zdokonalovat.

  • Realizace proměny: leden 2018 – duben 2019
  • Iniciátor proměny: Josef Jindra
  • Investor: Josef Jindra
  • Další partneři realizace proměny: Plzeňský kraj; Obecní úřad Merklín; blízcí kamarádi a přátelé

http://www.merklin-bijadla.cz/

https://www.facebook.com/bijadla/

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2024
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy