header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Když Sobíšky dostaly nabídku skupiny COOP k odkoupení prodejny Jednoty, zrodila se takřka okamžitě myšlenka na vybudování víceúčelové budovy sloužící občanům. V obci dlouho chybělo místo pro pořádání kulturních a společenských akcí. Sousedství prodejny s budovou obecního úřadu umožnilo sloučení dvou budov v jeden funkční celek vyhovující potřebám obce. Myšlenku starostky jednoznačně podpořilo zastupitelstvo, které dalo projektu svým rozhodnutím zelenou.
Proměnu budovy zajišťovaly ve třech etapách po dobu necelých tří let celkem tři stavební společnosti. Po dobu realizace se na jednotlivých dílčích etapách svým praktickým pohledem na věc podíleli starostka a místostarostka obce, zastupitelé a občané. Projekt si vzhledem ke špatnému stavu obou budov vyžádal mnoho operativních změn. Díky spolupráci vedení obce s občany se nakonec podařilo dílu vdechnout život.
Víceúčelová patrová budova obecního úřadu, kde vznikl krásný prostor pro veřejnou knihovnu, dva sály (jeden pro kulturní a druhý pro společenské příležitosti), kuchyň a dostatečné sociální zařízení, nyní slouží jako zázemí pro kulturu v obci, setkávání občanů při významných životních událostech, setkávání starostů v rámci meziobecní spolupráce a další akce. Nová tvář budovy dala vyniknout i prostorám určeným pro výkon veřejné správy. Věříme, že občané budou v příjemném prostředí spokojeni při vyřizování svých záležitostí.

  • Realizace proměny: září 2016 – říjen 2018
  • Iniciátor proměny: Kateřina Krejčí, starostka obce, za podpory zastupitelů a občanů obce
  • Investor: obec Sobíšky
  • Další partneři realizace proměny: Olomoucký kraj – Program obnovy venkova Olomouckého kraje
  • Projektant: Ing. Zdeněk Judl
  • Realizační firma: ABOS s.r.o. – I. etapa; PSS Přerovská stavební a.s. – II. etapa; SIST trading s.r.o. – III. etapa

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2024
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy