header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Letní koupaliště v Radslavicích bylo vybudováno v letech 1975–1977 za spolupráce MNV Radslavice a Tělovýchovné jednoty Sokol Radslavice, která následně zajišťovala provoz areálu. Byly vybudovány dva bazény, zázemí pro technologii a také provozní budova, ve které bylo umístěno sociální zařízení a převlékací kabiny. Koupaliště bylo provozováno pouze v letních měsících. V roce 1993 zazněl požadavek občanů na výstavbu pohostinství s celoročním provozem. Provozní budova koupaliště byla proto přestavěna a pohostinství zde funguje doposud. Od roku 2012 je koupaliště z důvodu špatného technického stavu mimo provoz.
V září 2017 byl ukončen nájemní vztah budova byla vyklizena. Přitom bylo zjištěno, že stav objektu, a především sociálních zařízení není takový, aby se budova dala dále pronajímat. Vyvstala proto otázka, zda budovu rekonstruovat na náklady obce a za pomoci zaměstnanců, nebo využít nabídky investice budoucího nájemce. Obec upřednostnila vlastní investici, aby měla průběh a kvalitu rekonstrukce pod dohledem. Důvodem byly i špatné zkušenosti s minulými nájemci.
Budova prošla rozsáhlou rekonstrukcí. Má opravenou střechu, instalované nové teplovodní topení, včetně nového plynového kotle, kompletní renovací prošlo sociální zařízení včetně vybavení. V sále a kuchyňce s novou linkou je nový kazetový strop. Byly vyměněny vchodové a interiérové dveře a bylo opraveno zabezpečení. Velkou proměnou prošla venkovní terasa, nad kterou je nový dřevěný podhled. Budova má novou fasádu a terasa je osazena stahovací plachtou pro celoroční provoz. Rekonstrukce terasy proběhla za pomoci nového nájemce a návštěvníků pohostinství.

  • Realizace proměny: září–říjen 2017
  • Iniciátor proměny: obec Radslavice
  • Investor: obec Radslavice

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy