header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Výstavba budovy začala již v roce 1989, tehdy ještě se záměrem vybudovat nákupní středisko. Po převratu byly práce přerušeny z důvodu nedostatku financí a majetkoprávních sporů. Rozestavěný skelet byl v letech 1993 a 1994 zakonzervován proti povětrnostním vlivům nadstavbou střechy. Tento stav i přes 2 referenda trval až do roku 2015, kdy zastupitelstvo obce schválilo novou myšlenku využití stavby i finance na její dokončení. Vznikl tak projekt na dostavbu pro účely Obecního úřadu, sálu pro minimálně 200 osob, knihovny, pošty, garáže a dalšího komerčního využití. Celý objekt se stal novou dominantou v centru Kobeřic a ulehčuje a zpříjemňuje lidem jejich každodenní život.
Cílem dostavby bylo vybudování Obecního domu v Kobeřicích ve Slezsku. Stávající budova je zmenšena oproti původnímu plánu o nejvyšší patro a také je využit suterén objektu. Nové prostory nabízejí větší komfort než bývalé situované v jiných budovách, a to co do rozměru i vybavení. V okolí Obecního domu jsou vyřešeny i navazující zpevněné plochy – příjezdy, parkoviště, včetně zřízení sjezdů z přilehlých komunikací. Obec také vyřešila vhodné veřejné osvětlení, přístupové chodníky, stožáry na vlajky a řadu dalších souvisejících věcí.
Dnes na místě chátrajícího skeletu stojí Obecní dům, který je dominantou obce. Je do něj situován celý obecní úřad, sál pro konání kulturních a společenských akcí, do kterého se pohodlně vejde přes 200 lidí, dále se zde nachází knihovna, pošta, garáž, komerční prostory. Vše má samozřejmě bezbariérový přístup.

  • Realizace proměny: říjen 2017 – prosinec 2018
  • Iniciátor proměny: obec Kobeřice
  • Investor: obec Kobeřice
  • Projektant: Ing. arch. Jiří Horák – ARCHE´S ARCHITEKTONICKÉ STUDIO f.o.
  • Realizační firma: OSTRAVSKÉ STAVBY a.s.

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2024
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy