header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

První zahradnická výstava se v Chebu uskutečnila již v r. 1898 a následovaly ještě další dvě předválečné v letech 1923 a 1931. Cheb měl tehdy pověst zahradnického města. Na začátku 30. let 20. století tu svou živnost provozovalo na osmdesát květinových a zeleninových zahradnictví. V novodobé historii na tuto tradici navázala tzv. přeshraniční Krajinná výstava (2006), která byla na území České republiky zcela ojedinělou akcí. Obnovenou tradici se podařilo udržet. V roce 2013 se na levém břehu řeky Ohře pod chebským hradem konal již druhý ročník.
Na obou březích řeky Ohře pod Chebským hradem byl v roce 2006 a 2013 realizován projekt krajinné výstavy. K nepoznání se změnilo zejména podhradí, přírodní území kolem řeky Ohře. Dlouho to bylo jen nevábné okolí řeky s náletovými křovinami a různými kůlnami, dnes je místo naprosto dokonale upravené. Najdeme tu mnoho nového – lávku architekta Davida Vávry, dětská hřiště, záhony a tematické zahrádky, fontánky, divadelní amfiteátr, dřevěné chodníčky vedoucí kolem dřevěných skulptur, zahradní vyhlídkové pavilony, informační systém, stojany na úschovu bicyklů či tenisový a minigolfový areál.
Vznikla zajímavá turistická, odpočinková a sportovní oblast, která nabízí bohaté vyžití pro návštěvníky i obyvatele města všech věkových kategorií. Vycházkový bulvár doplňují hřiště s houpačkami a skluzavkami, cyklostezka, minigolfový areál, vodní hrátky, prostor s cvičebním nářadím, crossová dráha, hřiště na pétanque, stolní tenis, streetball, lanové centrum, pikniková louka, vyhlídková věž na Vávrově lávce a dvě restaurace s letními terasami.

  • Realizace proměny: 2004–2014
  • Iniciátor proměny: město Cheb
  • Investor: město Cheb
  • Další partneři realizace proměny: Města Marktredwitz a Tirschenreuth jako přeshraniční partneři projektu
  • Projektant: 2006 – SKM ATELIĚRY; 2013 – M PROJEKT, sdružení fyzických osob
  • Realizační firma: Joint Venture STAMOZA Kassecker; STAMOZA, společnost s ručením omezeným; Levý břeh Ohře: ALGON PLUS - AUTO, a.s., Odštěpný závod Cheb; SWIETELSKY stavební s.r.o.

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2024
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy