header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Tradice fotbalového klubu v obci Huštěnovice sahá až do roku 1932. Fotbalové hřiště se od nepaměti nachází v Olší. Svépomocí stavěné šatny z roku 1970 se ocitly na hranici své životnosti. Dispozice objektu neodpovídala současným trendům a v objektu se nenacházelo sociální zařízení pro návštěvníky areálu. Rekonstrukce byla téměř nemyslitelná. V roce 2017 zastupitelstvo obce rozhodlo zdemolovat dosavadní šatny a na stávajících základech vystavět nový moderní montovaný objekt z obytných kontejnerů. Montovaná stavba byla zvolena z důvodu rychlosti výstavby, aby nebyl narušen průběh fotbalové sezony.
Celý projekt realizovala obec Huštěnovice z vlastních zdrojů bez jakékoliv dotace. Postupně k fotbalovému hřišti přibyl tenisový kurt a venkovní posezení. V roce 2016 byl tenisový kurt zrekonstruován na multifunkční hřiště včetně dětského hřiště s krytým posezením.
V současné době je v novém objektu zázemí pro sportovce, sociální zařízení pro veřejnost a bufet. Vytvořením zázemí pro návštěvníky se několikanásobně zvýšila návštěvnost celého areálu, a tím se i zvýšil potenciál k dalšímu rozvoji. V okolí se nachází další rozsáhlé plochy, které budou postupně proměněny a uzpůsobeny k volnočasovým aktivitám.

  • Realizace proměny: leden–květen 2018
  • Iniciátor proměny: obec Huštěnovice
  • Investor: obec Huštěnovice
  • Projektant: Ing. Robert Jurča
  • Realizační firma: Fagus a.s.

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2024
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy