header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Koupaliště založil ve 20. letech 20. století Sokol Vrahovice. Pozemky Sokolu věnovali místní sedláci. O areál se dlouhá léta starala dnešní Tělocvičná jednota Sokol Vrahovice – občanské sdružení. Nyní je koupaliště v majetku města Prostějova.
Stávající objekty starého koupaliště musely být při kompletní rekonstrukci pro havarijní stav odstraněny. Na jejich místě bylo vybudováno nové moderní koupaliště včetně zázemí.
Dospělí návštěvníci a mládež mohou využít bazén s plochou 50x20 m a hloubkou od 0,8 do 1,8 metru. Na velký bazén navazuje dětský bazének s herními prvky. Součástí stavby je také nová technologie úpravy bazénové vody. Vzniklo také nové zázemí pro personál, sociální zařízení pro veřejnost, prostor pro občerstvení včetně přístřešku a moderní dětské hřiště s herními prvky. Součástí rekonstrukce byla i obnova 2 hřišť pro míčové sporty, jedno je asfaltové a druhé z plážového písku. Před koupalištěm byla zrekonstruována nezpevněná plocha pro odstavení automobilů a odstavná plocha pro kola.

  • Realizace proměny: leden–srpen 2018
  • Iniciátor proměny: statutární město Prostějov
  • Investor: statutární město Prostějov
  • Proměny: Stavoprojekt Olomouc a.s.
  • Realizační firma: AKVAHELP METAL spol. s r.o; Metrostav a.s.

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2024
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy