header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Okříškám dlouhodobě chyběl moderní a kvalitní kulturní stánek. Sál přistavěný k hasičské zbrojnici ani sokolovna již nevyhovovaly požadavkům veřejnosti jak svým uspořádáním, tak hlavně stavem. Zastupitelstvo řešilo, který objekt zrekonstruovat. Sokolovna nebyla v majetku městyse, proto zastupitelé rozhodli pro rekonstrukci hasičské zbrojnice. Nejprve se ovšem musely prostory uvolnit, proto v letech 2014–15 postavil městys novou hasičskou stanici. Důvodem byla i nutnost vybudovat odpovídající zázemí pro zásahovou jednotku a zvětšit garáže, aby odpovídaly rozměrům nové hasičské techniky.
Při projektové přípravě diskutoval městys podobu nového kulturního domu opakovaně s veřejností a místními spolky, které mají bohaté zkušenosti s organizováním kulturních akcí. Na základě toho byla zpracovaná projektová dokumentace. Architekt zvolil moderní, i když na poměry venkova odvážné řešení. Nejprve byly zbourány staré garáže, na jejich místě vyrostla přístavba s malým sálem a zázemím, velký sál prošel celkovou rekonstrukcí. Celý objekt je zateplený, bezbariérový, doplňují ho parkovací stání a venkovní areál. Konečný výsledek se stal novou dominantou městyse.
Nový kulturní dům se stal okamžitě centrem kulturního a společenského života. Provoz zahájil velkou kulturní show, nyní slouží pro plesy, koncerty, setkání seniorů, besedy v duchu hesla „Okříšky – městys, kde to žije!“. Občané si prostory pronajímají na oslavy i svatby. Objekt je navržený tak, že umožňuje 4 varianty velikosti využité plochy, každá část má svůj topný okruh, čímž se snižují náklady na energie pro nájemce. V roce 2019 obec dokončí úpravy prostranství mezi kulturním domem a hasičskou zbrojnicí pro venkovní akce.

  • Realizace proměny: březen 2017 – září 2018
  • Iniciátor proměny: Zdeněk Ryšavý, starosta; Ladislav Příhoda, místostarosta
  • Investor: městys Okříšky
  • Projektant: Dipl. Ing. Arnošt Fabík 
  • Realizační firma: Technické služby Okříšky, s.r.o.; K-STAV TŘEBÍČ, s.r.o.; A - STAV spol. s r.o.; STAVOIZOLA s.r.o.; TIPA Telekom plus a.s.; K-TOP, s.r.o.; Jaroslav Noháček - střechy; DP INTERIERY, s.r.o.; Aleš Frolda – fasády; MARVAL PODLAHY s.r.o.; Okna&Company, s.r.o.; DREVYKOM s.r.o.; Antonín Konecký - truhlářství

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy