header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Linhartovský zámek pochází z 16. století. Za dobu své existence prošel řadou modernizací, výjimkou bylo období II. světové války a doba poválečná. Po záchranné stavební rekonstrukci v 80. letech minulého století sloužil pro potřeby státu jako sklad zdravotnického materiálu. Do správy města Město Albrechtice se objekt dostal v roce 2005. Současně se o jeho účelné využívání začala snažit skupina nadšenců, která si říkala „Příznivci linhartovského zámku“. Byla opravena fasáda, za účasti obětavých brigádníků byly vyklizeny a vymalovány rozsáhlé vnitřní prostory. S nadsázkou lze říct, že se jednalo o největší akci „Z“ v novodobých dějinách českého kapitalistického systému.
Prvotní myšlenkou bylo zřídit na zámečku v Linhartovech První dětskou galerii v České republice. Od roku 2005 jsou ve vyhrazených místnostech pravidelně každoročně instalovány, obměňovány a širokou veřejností obdivovány kresby, malby, grafika, keramika, stejně jako velkoplošné práce, které vytvořily děti z Výtvarné dílny Jaroslava Hrubého. Stálým a nejobdivovanějším exponátem vytvořeným malými výtvarníky, který přináší radost všem návštěvníkům bez rozdílu, je již od roku 2005 skutečně „MAXIPES“ Fík.
V současnosti je zámek vyhledávaným kulturním centrem regionu nejen pro návštěvníky z České republiky. Od roku 2005 žije zámek neobyčejně pestrým kulturním životem, každoročně jsou připravovány nové expozice, konají se noční prohlídky, jarmarky, koncerty, vernisáže i divadelní představení. Snažíme se, aby zámeček byl zajímavý především pro rodiny s dětmi. 

  • Realizace proměny: 1. 5. 2003 – 1. 5. 2007
  • Iniciátor proměny: Jaroslav Hrubý, Miluše Kaletová, Karel Knapp
  • Investor: Projekt byl podpořen v rámci Iniciativy INTEREG III A
  • Další partneři realizace proměny: Město Město Albrechtice, Základní škola Město Albrechtice, Výtvarná dílna Jaroslava Hrubého
    dobrovolníci
  • Projektant: Ing.arch. Lubomír Dehner

www.zameklinhartovy.cz

 

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy