header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Kulturní dům ve Šternberku vznikl úpravou areálu Městských kulturních zařízení na křižovatce Masarykovy a Krampolovy ulice. Komplex se sestává ze tří objektů, které jsou propojeny a tvoří jeden celek. Objekt „A“ ze 70. let 20. stol. sloužil jako pobočka městské knihovny s malým koncertním sálem. Objekt „B“, ve kterém se nachází restaurace a oddělení městské knihovny, je kulturní památkou s datací 1905. V objektu „C“, postaveném na místě původního sálu Dělnického domu, se nacházel velký a malý sál. Stav zázemí a sálů v těchto budovách však neodpovídal současným požadavkům. Technické vybavení sálů bylo nefunkční nebo zcela chybělo.
V únoru 2007 Rada města Šternberka rozhodla o zpracování studie využití objektu Masarykova 20 – Městského klubu pro kulturní potřeby města. Studii rekonstrukce a dostavby Kulturního domu ve Šternberku zpracoval Ateliér Polách & Bravenec. Záměrem bylo vytvořit multifunkční zařízení. Specifikace a požadavky na kapacity objektu zařízení byly po projednání v orgánech města dány tak, aby předložený návrh splnil požadované nároky na umístění činnosti kina, divadla, městské knihovny, galerie a městského klubu do jednoho objektu.
Provedením stavebních a interiérových úprav stávajících budov vzniklo kvalitní a moderně vybavené kulturní zařízení pro veřejnost, které městu poskytuje zázemí pro pořádání kulturních akcí širokého spektra produkcí a žánrů a návštěvníkům zajistí kulturní zážitky nejen po stránce audiovizuální, ale také po stránce kvalitního vnitřního prostředí a klimatu. Mobilní elevace během pár desítek minut udělá z volného plesového parketu koncertní sál s místy pro sezení až 450 diváků.

  • Realizace:    březen 2014 – říjen 2015
  • Iniciátor:    Město Šternberk
  • Investor:    Město Šternberk, Státní fond životního prostředí (dotace 7,4 mil. na snížení energetické náročnosti budovy), celkové náklady rekonstrukce 70 milionů
  • Projektant:    Ateliér Polách & Bravenec s.r.o., Olomouc
  • Realizační firma (firmy):    Stavební společnost NAVRÁTIL, s.r.o., Prostějov

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2024
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy