header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Mateřská škola ve Vřesině byla poprvé otevřena v roce 1963. Počty dětí, které bylo nutné do mateřské školy přijmout, se neustále zvyšovaly, proto byla v roce 1982 ke stávající budově přistavěna další část, v níž se nacházela další třída, tělocvična a ředitelna. V devadesátých letech musela být jedna třída uzavřena a z uvolněných prostor byl vytvořen v obci dlouho očekávaný kulturní sál. Počty dětí ale nejsou ovlivnitelné žádným politickým rozhodnutím, proto opět vyvstala potřeba obnovit třetí třídu a budovu mateřské školy celkově zmodernizovat. To samozřejmě znamenalo konec kulturního sálu.
K proměně budovy do jejího současného stavu vedla dlouhá cesta. Nejprve byla vyměněna všechna okna a třídy vybaveny moderním nábytkem. Jelikož jsou stavební práce omezeny dobou prázdnin, ruku k dílu museli kromě stavební firmy přiložit nejen zaměstnanci školy, rodiče dětí, ale také starosta obce oblékl pracovní oděv a pustil se do práce. Druhá etapa byla ve znamení přístavby a modernizace školní kuchyně, zateplení budovy, revitalizace školní zahrady a hřiště. Dokončena byla také červená fasáda, na které se podílel filmový animátor a výtvarník Milan Lesniak.
Budova mateřské školy společně se základní školou a přilehlou knihovnou dnes tvoří barevně ucelený komplex budov, jejichž výrazné červené fasády jsou nepřehlédnutelné z velké dálky. Společně s kostelem tvoří dominantu celé obce. Červená fasáda samotné mateřské školy je vyzdobena symboly jednotlivých tříd: kuřátky, koťátky a beruškami, které vítají příchozí děti i jejich rodiče. Revitalizovaná školní zahrada s ekologickými herními prvky a vodní kaskádou poskytuje osvěžení v horkých předprázdninových dnech a školní hřiště nabízí dětem spoustu možností.

  • Realizace:    1. 7. 2012 – 31. 8. 2014
  • Investor:    Obec Vřesina
  • Další partneři:    Milan Lesniak

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2024
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy