header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Budova současného obecního úřadu byla dříve škola. První vyučování zde proběhlo už v roce 1900. Poté, co byla před více než 30 lety na okraji obce postavena škola nová, stala se budova sídlem národního a posléze obecního úřadu. Budova časem přišla o historizující prvky v souladu s duchem socialismu. Po revoluci a nástupu nového vedení obce vyvstala potřeba rekonstrukce budovy a její modernizace vedoucí k úsporám tepla a k většímu komfortu pracovníků. Ovšem dlouhou dobu měly přednost jiné projekty v obci a na samotný obecní úřad se dostala řada až v roce 2013.

Zásadní podíl na tom, že se rekonstrukce obecního úřadu ve Vysokém Poli uskutečnila, má samozřejmě vedení obce, které sehnalo potřebné finanční prostředky z evropských fondů. Tehdejší starosta Josef Zicha přivedl k projektu i archeologa Tomáše Chmelu, který na místě podnikl bádání hlavně ve sklepních a půdních prostorách. Architekt Petr Zámečník pak navrhl obnovení původního vzhledu budovy, tak aby upomínala na svou dlouhou historii.

Ze studené neútulné budovy se stala příjemná a vzdušná stavba, která má v interiérech prakticky využitý každý kousek prostoru. Exteriér se snaží navázat na původní historický vzhled tak, aby zároveň propojil moderní stavební postupy a dobový odkaz. Celek doplňuje úhledná květinová výsadba okolí a drobné detaily, jako je například obnovená ruční pumpa na původním školním dvorku.

  • Realizace:    1. 1. 2012 – 1. 10. 2015
  • Iniciátor:    Josef Zicha
  • Investor:    Obec Vysoké Pole, ROP Jihovýchod
  • Projektant:    Ing. arch Petr Zámečník

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2024
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy