header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

Obec získala stodolu přibližně před 7 lety poté, co zemřela původní majitelka usedlosti. Obytné budovy byly ve špatném stavu a bylo nutné je zbourat. Stodola ale potřebovala jen novou střechu. Původní záměr byl, uložit do stodoly obecní techniku. Nová starostka však přišla v roce 2013 s nápadem využít prostory jinak a uspořádat v nich pro občany zábavu. Za účasti místních proběhlo v dubnu a květnu několik brigád, díky čemuž se ve stodole mohla konat májová veselice, která se setkala s velkým ohlasem.
Po první veselici bylo jasné, že stodola potřebuje nejen zasklít okna, omést pavučiny a vybílit. Obec se rozhodla postupně stodolu zvelebovat, takže byla pořízena krbová kamna, vnitřní dveře, lavice a stoly a opravena venkovní vrata. V následujících letech práce pokračovaly opravou podlah, omítek, elektroinstalace či přivedením vody.
Stodola se od počátků v roce 2013 stala dějištěm mnoha dalších akcí, jako jsou setkání se seniory, vítání občánků, hasičské schůze, dětské dny, drakiády, koncerty, divadelní představení, besedy, taneční zábavy, běžecké závody, hraní stolního tenisu nebo pravidelná cvičení žen. V obci se 160 obyvateli se v posledních pěti letech v obecní stodole uskutečnila v průměru jedna veřejná akce měsíčně, navíc je pronajímána na soukromé akce a oslavy.

  • Realizace:    2010 – dosud
  • Iniciátor:    Zastupitelstvo obce a občané, kterým nebyl lhostejný osud stodoly
  • Další partneři:    Pracovití občané Grymova, šikovní zedničtí mistři Huslíkovi z Bystřice pod Hostýnem, ochotný opravář všeho dřevěného Josef Zavadil z Grymova a mnoho dalších

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2024
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy