header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

titul Lipník nad BečvouZdůvodnění proměny, popis výchozího stavu Budova bývalého kina, nacházející se nedaleko zámeckého parku, postupně chátrala. Bylo nutné najít pro ni nové využití a v souladu s tím provést rekonstrukci. Nejstarší část budovy, bývalý kinosál, patříval tělovýchovné jednotě Orel, která byla v Lipníku založena v roce 1910. Bylo zde kino Svornost, později za okupace přejmenované na Orbis, po válce znovu přejmenováno na kino Svět. Budova prošla mnohými přestavbami a opravami, naposledy byla v polovině 90. let 20. století přestavěna na multifunkční sál. Na podzim roku 2012 bylo započato s rekonstrukcí kina Svět na kulturní dům Echo, která trvala 12 měsíců.
Kulturní dům Echo byl slavnostně otevřen 3. prosince 2013. Ve zrekonstruovaném objektu se nachází centrální sál s galerií, která jej propojuje do předsálí s šatnou, barem a sociálním zařízením. Zvláštní pozornost zaslouží osvětlení objektu: originální řada speciálních osvětlovacích těles nesoucích otisk osobitého uměleckého rukopisu autorky, výtvarnice Christine Habermann von Hoch. S přestavbou kina Svět na kulturní dům Echo byla spojena kultivace přilehlého prostoru, včetně demolice zrušeného letního kina. Vkusná parková úprava zdobí okolí frekventované pěší zóny, spojující centrum města se sídlištěm Zahradní.

  • Realizace proměny: 2012–2013
  • Iniciátor proměny: Ing. Miloslav Přikryl – starosta města Lipník n. Bečvou
  • Další partneři realizace proměny: Mgr. Marcela Kleckerová – kurátorka, Ing. Jana Kašpárková – ředitelka Střediska volného času Lipník nad Bečvou, p.o., Ing. Zuzana Dlesková – vedoucí odboru regionálního rozvoje MÚ
  • Investor: Město Lipník nad Bečvou
  • Projektant: Ing. arch. Blanka Roubíková
  • Realizační firma: TRAWEKO 96 s.r.o.

www.echolipnik.cz

před Lipník nad Bečvou po Lipník nad Bečvou

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy