header-floriade header-podvecery header-nadrazi header-cestami proměn  |  FB YouTube stažený soubor en

03 STC Ricany titulkaPřírodní koupaliště Jureček je jednou z vyhledávaných odpočinkových lokalit obyvatel Říčan i blízkého okolí. Historicky bylo toto místo velmi populární zejména v meziválečném období jako víkendová lokalita pro pražskou smetánku. Až do konce 90. let dvacátého století se ale koupaliště Jureček a s ním související stavby už jen udržovaly běžnými opravami. Celý areál proto postupně chátral. V roce 2007 se město Říčany rozhodlo financovat rekonstrukci kabin a sociálního zázemí pro návštěvníky, a tím zahájit revitalizaci celé lokality. Stejně jako v období první republiky je tak nyní možné si převlékací kabiny celoročně pronajmout.
Rekonstrukce převlékacích kabin a hygienického zázemí koupaliště Jureček byla první vlaštovkou k obnově celého areálu po dokončení odbahnění rybníka. Kabiny mohly plnit opět svůj původní účel. Následně byla vhodně doplněna výsadba stromů na travnaté pláži, aby byl zajištěn přirozený stín odpočívajícím návštěvníkům. Poté vzrostl zájem o koupaliště a samozřejmě i zájem soukromých investorů o pronájem nemovitostí v majetku města. Na základě smluvních vztahů mezi městem Říčany a soukromým podnikatelem se podařilo rekonstruovat i další části areálu, zejména restauraci, bistro a dětské hřiště. I město stále pokračuje v aktivitách v této lokalitě, například výraznou rekonstrukcí cest v okolí rybníka, rozmístěním nových odpadkových košů a laviček. Díky tomu je nyní koupaliště Jureček opět jedním z celoročně nejvyhledávanějších míst pro odpočinek.

  • Realizace: květen–srpen 2007
  • Iniciátor proměny: Občané města
  • Investor: Město Říčany
  • Realizační firma: Stavební firma Petr Bedrník

01 STC Ricany pred  02 STC Ricany po 04 STC Ricany 05 STC Ricany 06 STC Ricany 07 STC Ricany 08 STC Ricany 09 STC Ricany 10 STC Ricany

Na mapě zobrazeno 0 proměn
Proměny 2023
Proměny 2022
Proměny 2021
Proměny 2020
Proměny 2019
Proměny 2018
Proměny 2017
Proměny 2016
Proměny 2015

Plánování trasy